Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mihez van joga egy BKV ellenőr...

Mihez van joga egy BKV ellenőrnek, akkor, amikor egyedül van, akkor, ha gyerek vagyok (14. életévét nem betöltött), és ha rendőr van vele? Értelmes válaszokat kérek! Előre is THX!

Figyelt kérdés

2012. ápr. 14. 20:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
ha a rendőrnek nem igazolod magad bevihetnek,a BKV ellenőr nem veheti el az irataid,nem foghat meg , de köteles vagy megmutani neki.
2012. ápr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a zsaru akkor is bevihet, ha 13 éves vok?
2012. ápr. 14. 20:37
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egyedül van, akkor köszöntök egymásnak, és tovább mész -nem érhet hozzád, nem kérhet igazolványt, nem tarthat vissza- , ha rendőrrel, vagy közterület-felügyelővel, van, akkor szívtál, mindenhez van joguk.
2012. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"de köteles vagy megmutani neki."


Nem köteles, maximum a jegyet/bérletet kérheti, de ha nem kap. akkor viszlát. Szoktak erősködni, hogy rendőrt hívnak, de te nem várod meg, lásd feljebb.

2012. ápr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
na jó, de mondom, 13 éves vok, még nem vonhatnak felelősségre. De a rendőr engem bevihet?
2012. ápr. 14. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
22%

"De a rendőr engem bevihet?"


Miért ne vihetne be???

Azért mert 13 éves szaros vagy még nem lehet bármit megtenni.

Bevihet és be is visz. Csak a tetteidért a szülők felelősek. Ettől függetlenül táéged felelősségre vonak, csak a szülők felelnek majd.

2012. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha egyedül van, akkor elmész mellette, nem nyúlhat hozzád bár nekem fogta már meg a csuklóm, mert vak volt, és nem látta a bérletemen a diákazonosítót. Válaszképp beletoltam a pofájába, úgysem látta (2 mm-ről nem csoda), de az már az ő baja.


Ha közteresekkel/rendőrrel van, akkor a rendőr igazoltathat, büntethet, és be is vihet. Ez esetben felhívják a szüleid, akik besétálnak érted az őrsre.

2012. ápr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 intrepid ***** válasza:
100%
Ellenőr nem engedi továbbmenni a buszt, miattad, lesz aki szájonvág, olyan akinek bérlete van, és utazni szeretne.
2012. jún. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

intrepid :D


annak én is örülnék ha így lenne :D

2012. jún. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
interpid aki szájonvág engem, (felnőtt) az testi sértés, és ha meg nem engedi továbbmenni a buszt, akkor meg leszarom, leszállok :D ennyi :D
2012. jún. 19. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!