Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti baleset szimuláció....

Vasúti baleset szimuláció. Elgondolkodtató! Melyik a jobb megoldás? Kifejtem alább.

Figyelt kérdés
Csak is elméleti síkon. Tegyük fel, hogy ne adj isten 2 vonat frontálisan összeütközik, én az egyiken utazom. Hogy van nagyobb esélyem túlélni, esetleg kisebb sérülésekkel megúszni a dolgot: ha menetiránnyal szemben, vagy háttal utazom?
2012. febr. 10. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Háttal szerintem, és a legutolsó kocsiban. Ha teljesen utópisztikus módon betalálná egymást szemből a hegyeshalmi vonalon két 10 kocsis EC 160km/h-sebességgel,fékezés nélkül, akkor nagy valószínűséggel a bekövetkező szupernóvarobbanás teljesen leamortizálja a két mozdonyt és mindkét szerelvény első 3 kocsiját, a következő 5-5 tuti siklik és borul. Talán az utolsó egy-kettő a pályán marad, azokban meg lehet úszni komolyabb sérülés nélkül. Azért háttal, mert akkor a lassulás miatt nem repülsz el, mintha menetiránnyal szemben ülnél.
2012. febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó, de ha meg háttal ülsz, nyakadba esik egy nénike igen nagy erővel, és a járókerete meg kiböki a szemed...
2012. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ennél többet nagyon tényleg nem lehet tenni.

Menetiránynak háttal kell ülni és fejben felkészülni a baleset utáni teendőkre.Például,hogy ütközésnél legyen mibe kapaszkodni,úgy elhelyezkedni,hogy ember ne eshessen rád,mert elég szar dolog,ha valaki neked repül 80-nal...

Ezeket azért kell megtenni,mert amint megállt a szerelvény,el kell kezdeni menekülni,nehogy bent égjen az ember vagy,nehogy összetapossanak.

Ezért én a leghátsó kocsiba ülnék a leghátsó ülésbe menetiránynak háttal.

Mondjuk arról nem esett szó,ha hátulról rongyol belénk a vonat,de ez még valószínűtlenebb:)

2012. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 darujev ***** válasza:

Üljünk szépen hátra és ne gondoljunk Monorierdőre, mert rettegés lesz az utunk.. Az igazság valahol középtájt lehet, háttal. Nem rossz dolog ezt átgondolni, mert persze egészen kis esély megvan mindig a legrosszabbra, de akár buszmegállóban állva is meg lehet halni, lásd Vágóhídnál..


Monorierdő: [link]

2012. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyim mávos volt 35 évig.Ő azt vallotta,hogy középen. Hogy ha előlről van a baleset akkor azért,ha hátulról azért. Igy középen a biztonságos. De hogy háttal,az attól függ hogy hogy birod a háttal utazást.Nekem már a gondolattól hányingerem van.
2012. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért javasoltam, hogy hátra, mert az alap feltevés "hogy ne adj isten 2 vonat frontálisan összeütközik" volt. Nyilván egy ilyennél elől a nyerő, összességében pedig középen, csak legyen elég hosszú a szerelvény-
2012. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 10 deka farhát ***** válasza:

Akkora sebességnél szerintem az ülés is kiszakad a helyéről, ha rajta ülsz. Szóval szerintem mindegy, így is, úgy is repülés a vége. Monorierdőnél lényegesen alacsonyabb volt a sebesség, mégis volt egy-két szék, amit nem éppen a helyén találtak meg...


Egyébként:

http://www.youtube.com/watch?v=v3iRu71PGDA


Szerinted, ha ez történik 160 km/h-nál, mi történhet ennek a duplájánál? Szinte esélytelen túlélni.


Itt is elég sok volt a halott, sérült:

http://www.youtube.com/watch?v=O-UNxGSZUJc

2012. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!