Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diplomával az ÖBB-hez vagy...

Diplomával az ÖBB-hez vagy DB-hez mozdonyvezetőnek?

Figyelt kérdés
Mennyi esélyem lehetne bekerülni fenti cégekhez mv-nek gépipari szakközépiskola, egy BME vasútmérnöki BsC diploma és kiváló német nyelvtudás birtokában (a diploma említésével / említése nélkül)? Esetleg más, osztrák vagy német vasúti vállalatokhoz? A BsC után rögtön, 2015 elején szeretnék kimenni.

2012. júl. 10. 00:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Na, csak van hiba, a BsC természetesen BSc akart lenni, alapdiploma.
2012. júl. 10. 00:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vasutas vagyok, a vasútnál csak a pénzesek, meg a főnökök gyerekei jutnak, ezt jó ha tudod.

Szóval ha nincs pénzes főnök a családodban akkor mondj le róla.

Nekem apám állomásfőnök volt, anyám meg Budapesti vezető szerűség, így tudtam csak elhelyezkedni.

A volt osztályomból is csak az olyanok tudtak elhelyezkedni mint én.

Hiába tanulta meg valaki, a szakmáját semmit se ért vele, ez kb.:20 éve.

Most is ez megy.

Keres másik szakmát.

2012. júl. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ám ez a magyarországi helyzet, én is teljesen tisztában vagyok vele, hogy úgy működik, ahogy leírtad.

Remélem, azaz inkább valószínűsítem is, hogy fenti helyeken nem így mennek a dolgok. Ha esetleg valakinek konkrétan az ausztriai vagy németországi viszonyokról lenne infoja, annak örülnék nagyon...

2012. júl. 10. 17:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vasutas vagyok, több ismerősöm próbálkozott külföldön egynek se sikerült. Szerintem inkább mondj le róla.

Voltam több külföldi országban és ez iránt is érdeklődtem, ott azt mondták,hogy hasonló mit Magyarországon, csak ott még le is kell őket fizetni. ez mindenhol a vasút.

Nézz másik szakma iránt.

2012. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 10 deka farhát ***** válasza:
Esetleg magánvasútnál meg lehetne próbálni itthon is...
2012. júl. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá itt, itt van 3 Ausztriában dolgozó mozdonyvezető is. [link]


Egyébként pl. Németországban hiány van mozdonyvezetőkből, aki nem hiszi, utána lehet nézni, szerintem ott jó esélyeid vannak, főleg, hogy kiválóan beszéled a nyelvet.

2012. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!