Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik Budapesten a BKV...

Hogy működik Budapesten a BKV vonaljegyek váltása?

Figyelt kérdés

Nem budapesti vagyok, őszintén szólva nem is nagyon használtam még bkv járatot egyáltalán, ezért a pestiektől kérdezném főleg, hogy egy vonaljegy mire elég? Én úgy hallottam hogy ha megveszek egy vonaljegyet 200-300 forintért azzal felülhetek buszra,villamosra,trolira stb. és mindegy meddig megyek, míg le nem szállok addig érvényes de ha leszállok és másik járatra akarok felszállni arra már új vonaljegy kell? Illetve létezik ilyen hogy átszállós vonaljegy ami drágább de nem kell újra fizetni másikért ha átszállok? Ha van az mennyibe kerül? Válaszokat köszönöm!

(A BKV honlapján semmi kézzelfoghatót nem tudtam leszűrni annyira értelmetlen...)



2012. júl. 17. 21:04
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A vonaljegy mindig csak egy járatra érvényes, átszállás nélkül. Kivétel ez alól a metró, ahol át is szállhatsz két vonal között anélkül, hogy új jegyet lyukasztanál átszálláskor.


Az átszállójegy egy átszállásra is feljogosít, de a jegyet az első járművön az egyik, a második járművön a másik végén érvényesíteni kell. Metrón értelemszerűen a metróvonalak közötti átszállás nem számít ennél a jegynél sem átszállásnak.


Ha egész nap korlátlan számban szeretnél átszállni, akkor a 24 órás jegyet válaszd. Ez az érvényesség kezdetétől (ez bármely, általad megadott nap bármely időpontja lehet) számított 24 órán belül érvényes.


A fent leírt jegytípusok közül a vonaljegy és az átszállójegy érvényes a BKK-buszokra (de elővárosi és távolsági buszokra nem), villamosokra, trolibuszokra, a metróra, a fogaskerekű vasútra a vonalak teljes hosszán. Emellett érvényesek a helyiérdekű vasúton is Budapest közigazgatási határán belül.


A 24 órás jegy mindezeken túlmenően érvényes a MÁV-Start nem helyjegyköteles vonataira (illetve bizonyos helyjegyköteles vonatok kijelölt kocsijaiban is), a Volánbusz és partnerei üzemeltetett elővárosi buszjáratok többségére, továbbá munkanapokon a BKK hajójárataira is. A 24 órás jegy MINDEN járműtípus esetén csak Budapest közigazgatási határán belül érvényes.

2012. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!