Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A bkv hajójáraton hogyan...

NetBoy85 kérdése:

A bkv hajójáraton hogyan működik a jegy/bérlet ellenőrzés, mert hétköznapokon azokkal is lehet utazni. Ellenőrzik a diákigazolványt, vagy csak felmutatom a bérletemet, és mehetek?

Figyelt kérdés
Nekem bérletem van, de elveszett a diákigazolványom hozzá, és jelenleg semmi igazolásom nincs, de nemsokára szeretném kirpóbálni a hajót.

2012. júl. 22. 11:50
 1/6 anonim válasza:
A bérleted érvénytelen, ha nem tudod vele együtt felmutatni a kedvezményre jogosító okiratot (aka diákigazolványt).
2012. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ígyvan érvénytelen a diákbérlet diákigazolvány nélkül. De nem csak a hajón, hanem bárhol.
2012. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem baj majd kidobnak :D
2012. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kalauztól (nem ellenőr!) függ, elfogadja-e. Ha nem, akkor még mindig vehetsz jegyet kőkemény 400 forintért.
2012. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszokat. Azt tudom, hogy érvénytelen, de általában nem szokták kérni, hogy külön mutassam meg a diákomat pl. metrón. És arra voltam kíváncsi, hogy ha hajóra megyek, ott szigorúbbak-e, vagyis elkérik-e a diákot, vagy csak ránéznek a bérletre, és lehet menni tovább. Volt-e már valaki, aki látta, hogy hogy zajlik ott az ellenőrzés.
2012. júl. 22. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy én is mindig diákkal 1ütt mutatom a bérletem...de a haverjaim közül 1edül én vok ilyen..:D

amikor voltam hajóval, haverom csak a bérletét mutatta és kész..

akkor vagy szarban ha elkéri a diákod mert akk nem tudod igazolni, hogy diák vagy..kérj újat minél hamarabb, addig pedig a diákigazolványos lapot v mit vidd magaddal mert iskolalátogatási az elv nem jó.

2012. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!