Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon (Inter City) kb...

A vonatokon (Inter City) kb milyen gyors/lassú szokott lenni a Wi-Fi?

Figyelt kérdés
Ingyenesen használható Wi-Fi van az utasoknak tavaly óta. Utazott már valaki vele és használta a netet milyen volt?
2012. júl. 24. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A Bp Kelerti-Lökösháza vonalon még telefonálni se lehet mindenhol. Hol élsz te?
2012. júl. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a Wifi sebessege forditott aranyu a vonat sebessegevel? :D


Csak vicc, bocsi nem tudom, de kivancsiva tettel, hatha valaki elöall valami bonyolult fizikai keplettel. :))

2012. júl. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mások tapasztalatai alapján tudom, hogy a letöltési sebesség függ egyrészt attól, hogy hányan csatlakoznak rá rajtad kívül az adott hotspotra (gondolom kocsinként van egy hotspot), hiszen a rendelkezésre álló sávszélesség adott. Ezért célszerű a többi laptoppal rendelkező vagy mobilt nyomogató ember kávéjába hashajtót keverni, esetleg meghúzni a vészféket és rájuk fogni, majd röhögni, ha esetleg leszállítják őket emiatt a vonatról.

Ezen túlmenően pedig függ még a letöltési sebesség attól is, hogy van-e egyáltalán lefedettség ott, ahol a vonat éppen halad. Sajnos a 3G lefedettségi térképek csak a mobilszalonban néznek ki nagyon szépen, a gyakorlatban szinte csak a településeken érhető el a 3G hálózat, azok közül sem mindegyiken. A puszta közepén pedig, ahogyan azt már feljebb is megjegyezték, örülhetsz, ha egy SMS-t el tudsz küldeni. (A mobilszolgáltatók "99%-os lefedettség" és hasonló szlogenjei esetén általában a LAKOTT területeket kell érteni, nem pedig az ország mind a 93 ezer négyzetkilométerét.)

2012. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem meggyözött a 3. valasz. :) A volt lakohelyemen, egy kis faluban, 100 %-os volt a vodafon lefedettseg, ehhez kepest, a hatso udvarba kellett kijarni telefonalni, es persze tererö hianyaban senki sem tudott elerni. A vodafonos boltban reklamalva csak csodalkoztak, es nem tudtak vele mit kezdeni, igy most is igy van.

Ugy el tudom kepzelni, hogy mi lehet az internettel... Közben van, közben nincs, nagyjabol... szerintem.

2.

2012. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!