Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valaki már utazott InterRail...

Valaki már utazott InterRail Globál bérlettel?

Figyelt kérdés
A feltüntetett országok állami vasútjain lehet csak ingyenesen utazni? Mennyire fedi az európai vasúthálózatot??

2012. júl. 30. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én még ugyan nem utaztam ezzel a bérlettel, de jövő nyárra tervbe van véve, úgyhogy kicsit utánanéztem. Itt találsz magyar nyelvű tájékoztatót: [link]

Itt pedig egy térképet: [link]

Ez pedig egy angol nyelvű oldal: [link]

Általában az állami vasutakon lehet utazni, de van néhány kivétel is, illetve ez a jegy számos további kedvezményre jogosít, pl: 50%-os kedvezmény egyes vasutakra. Ezzel a jeggyel csak olyan járatokon lehet "ingyenesen" utazni, amelyekre nem kell pót vagy helyjegy, tehát általában kis távolságot megtevő helyi személyvonatokra érvényes, legalábbis ha jól értelmezem. Persze pót és helyjegy megváltásával érvényes az IC-k re is például. Remélem valamit tudtam segíteni.

2012. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Segítettél is meg nem is. Amit elmondtál már én is megtudtam, de legalább megerősítettél. IC járatokra is jó, a máv-start weboldalán találsz egy tájékoztatót az interrail bérletről és országokra bontva le van írva, hogy melyikbe mivel lehet utazni.

És Sok társaságnál van IC, amit fed a bérlet.


Mindig azt kell figyelni, hogy melyik vasúttársaság vonata visz a cél felé. Vannak angol nyelvű útvonaltervezők.

[link] ez az oldal sokat tud segíteni megtervezni az utazást.

2012. aug. 5. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!