Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aktív korúak ellátásában...

Aktív korúak ellátásában részesülő személy jogosult utazási kedvezményre vonaton vagy távolsági buszon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 19:46
1 2
 1/14 anonim válasza:

A BKV kedvezményes bérletet ad.

Kérdezd meg a szociális osztályon a kerületedben az önkormányzatnál!

2012. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

NEM ad kedvezményes bérletet a BKV sem!!!


Csak a korhatárt betöltött nyugdíjasoknak jár a nyugdíjasbérlet!


A vonaton vagy távolági buszon sem jár kedvezmény. (A pecsételős kedvezményt sem kapják!)

2012. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
azt tudom,hogy helyi közlekedésben kapnak kedvezményes bérletet (nem tudom ez minden városban így van-e)
2012. aug. 9. 20:14
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Minden városban így van hiszen egységes törvényi szabályozás alapján adják a kedvezményeket a közszolgáltatók.


Távolsági közlekedésben sincsen kedvezmény, csak a korhatáros nyugdíjasoknak a 65 év betöltéséig.

2012. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
83%

Már megbocsáss kedves válaszoló , de én 22 éves vagyok és nyugdíjas bérlet igazolvánnyal járok hivatalosan,mert a szociális osztályon kérelmeztem és megkaptam a bkv támogatást.

Azt hogy mások nem kapnak arról nem tehetek vagy hogy mások kapnak,az se nagyon érdekel.

Én örülök neki hogy nem kell havi 10 ezret fizetnem hanem 3700at kell fizetnem helyette.

2012. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
És vonatra kapsz kedvezményt a jegy árából ha nem töltötted be a 25.ik életévedet. Nem tudom mekkora a kedvezmény kb 10-20 % ,de kérdezz utána a pénztárakban.
2012. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss kedves 5. válaszoló, a kérdésben AKTÍV KORÚAK TÁMOGATÁSÁBAN RÉSZESÜLŐ SZEMÉLY szerepelt. Abszulót nem ide tartozik, hogy te más jogcímen nyugdíjas bérletet kapsz.

Örülj neki, de ettől a kérdező sajnos még nem jogosult rá.


6. válaszadó: 26 év alattiak kedvezménye, azaz 26 év alatt jár nem 25 alatt.

2012. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Én 55, aktív korúak jövedelempótló támogatását kérvényeztem, s kaptam. Ugyanígy a BKV bérletet is. Nem jár, de adható.
2012. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én 56 éves vagyok,és a szociális iratomon szerepel,hogy jogosult vagyok kedvezményes bérletre,nem tudom,más városban mi a tendencia.
2012. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Colobátya válasza:
Helyközi és távolsági járaton csak akkor ha rendelkezik nyugdíjas utazási igazolvánnyal.Kedvezményes bérlet itt nem létezik.(csak diák bérlet ami 90%)"Nyugdíjasok saját vagy hozzátartozói nyugellátásban,özvegyi járadékban,növelt összegű özv. járadékban,rendszeres szociális, átmeneti rokkantsági járadékban" stb részesülőknek jár évi 16db 50% és 2db 90%utazási lehetőség. Ja és a BKV az önkormányzati cég a volánok NEM.
2012. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!