Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV ellenőr megbüntet akkor,...

BKV ellenőr megbüntet akkor, ha van nálam érvényes jegy de nem érvényesítettem a buszon vagy villamoson? Vagy csak eltépi?

Figyelt kérdés

2012. aug. 17. 12:06
 1/8 anonim válasza:

Hivatalosan nem tudom, de nekem mindig eltépték.


Láttam már olyat, akinek nem. Lehet, hogy csak határozottság kérdése.

2012. aug. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Ez egy hülye kérdés.
2012. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor szabályos, ha legkésőbb a jármű indulásakor érvényesíted a jegyet. Ha ez nem történik meg, akkor jogosan pótdíjaz az ellenőr!
2012. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csibexke válasza:
53%

ez mekkora baromság.... sokszor ugy szálsz fel,hogy már rádcsönget a busz és indul.... kapaszkdni nincs idöd nem hogy indulás elött lukasztani.


fölg ha egy átlag buszon a 3 lukasztóból egy ha működik.... persze ami a legmeszebb van....

2012. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én soha nem bliccelek az év 80%-ában bérletem van. De azt kell mondjam, ha jeggyel utazom, és nem jó a lyukasztó engem nem érdekel, hogy van még másik 8 a buszon. Én ott szálltam fel, ott nem volt jó a lyukasztó. Ellenőrrel is találkoztam már így, mondtam, hogy rossz volt, nézze meg, itt van a jegyem. Megnézte, mondta, hogy rendben, és eltépte.

Ellenben amikor jó a lyukasztó akkor kilyukasztom rendesen. Szerintem ha a szándék benned van nem köt beléd senki. Igaz nem szoktam olyat, hogy felszállok, keresek helyet oda lepakolok, elkezdem túrni a jegyemet, akkor kipakolom a táskát stb típusú időhúzásokat, hanem jeggyel a kezemben szállok fel.

Pesten nagyon sok embernél ezt figyeltem meg, és itt a panaszokból is ez jön le. Hogy felszállt szöszmötölt, lepakolt keresgélt stb persze h megbűnteti az ellenőr.

Győrben első ajtós felszállás van, akinek jegye van már a megállóban a kezébe veszi és a sofőr előtt csak lyukaszt. Vagy akinek nincs vásárol a sofőrtől. Nincs felszállok és keresgélek órákig.

2012. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érvényesíttetted, tehát nem lyukasztottál vagy nincs rajta pecsét, akkor nincs érvényes jegyed. Csak jegy van nálad, de nem érvényes. Tehát megbüntethet és jogosan. Viszont mostanában sokszor látom, hogy ha felszállnak az ellenőrök és valaki előhúz egy jegyet, akkor kilyukasztják és nem szívóznak, de azért ne alapozz a jóindulatukra.
2012. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök jó lenne, ha nem kéne érvényesíteni. Egy hónapban kb. kétszer találkozom ellenőrrel. Elég lenne két jegy egész hónapra! Mégis hogy képzeled?
2012. aug. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csupén azért kérdeztem, mert mikor megtehettem megvettem a bérletet. Most sajnos a körülményeim miatt erre nem nagyon van lehetőségem. Minimálisat közlekedem BKV-val, inkább gyalogolok, de egy interjúra nem mehetek 3-4 km gyaloglás után. 0 forint bevételből elég nehéz megélni, főleg iylen árak mellett. Amint újra lesz állásom biztosan fogok bérletet venni, mert én is azt tartom normálisnak.
2012. aug. 20. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!