Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon, nem...

Cintikebabby kérdése:

Megbüntettek a buszon, nem volt jegyem, kaptam csekket, majd még egyet mivel nem fizettem be, milyen következménye lehet?

Figyelt kérdés

Kaptam egy helyszíni csekket:5300 Ft,nem tudtam befizetni,mivel tanfolyamra járok,kaptam egy 10.000-es csekket,most azt kellene befizetnem (ha nagyon muszáj valamit kitalálok),és ha ezt se fizetem be akkor közölték hogy 40.000 Ft-ot kell befizetnem...meddig mehet ez,és milyen következményekkel járhat?


köszönöm!


2011. jan. 30. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem az elsőre könnyebb lett volna valamit kitalálni... De hát te tudod...
2011. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
kapsz 40.000-es csekket.. ha azt se fizeted be, akkor bírósági úton hajtják be.
2011. jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiadják egy behajtó cégnek, az meg viszi a hűtőt, a számítógépet, a tévét, amit talál... Én a helyedben befizetném a csekket, amilyen hamar csak tudom, és többet nem utaznék jegy nélkül.
2011. jan. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Jaja...

Átadják az ügyet egy behajtó cégnek, akiktől várhatod a végrehajtót, aki hamarosan jön lefoglalni amit lehet...

Jobb, ha tudod, hogy ilyenkor a 100 ezer forintos számítógép 10 ezer forintért lesz elárverezve!


Jobban járnál, ha valahonnan kölcsönkérve viharos gyorsasággal kifizetnéd a 40 ezret, ha nem akarsz még többet ráfizetni egy rühes 500 forintos közlekedési jegyre...

2011. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Ugyan már, csak az jön be a lakásomba, akinek megengedem... Egyébként magánlaksértés, és a végén még ők fizetnek nekem. Nem hivatalos személyek, semmi joguk nincsen erre.

Következménye csak akkor lehet, ha bíróságra terelik, és a bíróság nekik ítéli meg az igazat. Az viszont már súlyos ügy.

2011. jan. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

15:49-nek


Nos, jó ha tudod : a végrehajtó bírósági végzés alapján megy majd foglalni...


Jobb ha tudod azt is, hogy a végrehajtó hivatalos személy, akár fel is törheti a lakásod (tanúk és rendőrök jelenlétében, jegyzőkönyvezve), aztán elviszi, amit értékesnek lát.


Vágod, vazze?!...

2011. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

01-31 20:10!


Hogy jön ez ide? A kérdező nem írta, hogy van bírósági végzés (arról nyilván ő is tudna, azért az nem olyan elenyésző dolog), egyelőre csak felszólításokat küld a közlekedési cég. Lehet, hogy egyszer lesz végzés is (utaltam is erre: "Az viszont már súlyos ügy."), de most még nincs, ergo senki nem mehet a lakásba lefoglalni, meg semmi mást csinálni.


Ezzel szemben ezt írod:

"Átadják az ügyet egy behajtó cégnek, akiktől várhatod a végrehajtót, aki hamarosan jön lefoglalni amit lehet... "


Elfelejtetted megemlíteni a bírósági végzést, úgy állítottad be, mintha a közlekedési cég csak úgy megbízhatná xy-t, hogy most menjen szépen egy lakásba, és pakolja ki... Szerintem semmi szükség erre felesleges hangulatkeltésre és ijesztgetésre.


Ezek után még kioktatsz a fölényes "jobb ha tudod" kezdetű mondataiddal, meg a nagyon frappáns "vágod, vazze?" befejezéssel, holott eddig nem nagyon mutatkozott meg, hogy okosabb lennél nálam.

2011. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!