Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha helyközi járaton megvágnak,...

Andrëwka kérdése:

Ha helyközi járaton megvágnak, de nem írod alá a jegyzőkönyvet; ha bíróságra viszik az ügyet, be tudják rajtam hajtani jogerősen?

Figyelt kérdés

Helyi járaton utaztam, diákjegyet vettem, de nem volt nálam a diákim mert újat kellett volna csináltatnom, de ahhoz az ország másik felére kellett volna mennem. Jöttek az ellenőrök, a személyimet odaadtam neki, mert nem volt időm gondolkozni, visszaadta az irataimat, viszont a jegyzőkönyvet nem írtam alá. Nem vagyok köteles semmit aláírni, erre azt mondta vegyek teljesárú jegyet vagy leszállít. Én ezután örömmel leszálltam majd stoppal hazamentem. A jegyzőkönyvből ennek ellenére adott egy példányt, majd a csekket is természetesen.


A kérdés az lenne, hogy ha ezt a papírt lobogtatják ezzel ki tudnak-e csikarni egy jogerős ítéletet ellenem a bíróságon. Eszembe jutott, hogy bejelentem az irataim eltűnését másnap majd 3 nap múlva bejelentem, hogy egy jószívű idegen visszahozta nekem.


Kérem csak olyanok írjanak akik tényleg tájékozottak a témában, és tudják jogilag mik a lehetőségeim.



2012. szept. 11. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Természetesen ettől függetlenül is behajtják rajtad, csak kicsit nehezebb az eljárás, hogy nem írtad alá. De behívnak tanukat (másik ellenőrt, buszsofőrt stb) aki tanusítja at esetet, és gond részükről letudva.


Jogilag mire van lehetőséged? Befizetni a bűntetést.


( Csak józan paraszti ésszel: mi értelme lenne az ellenőrzésnek, és a bűntetésnek, ha elegendő lenne a megúszáshoz az, hogy nem írod alá?)

2012. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lenne az értelme, hogy az emberek 95%a nincs tisztában azzal mik a lehetőségei, mint például én sem vagyok 100%ban. De sokmindent olvastam már a dologról, például arról, hogy az ellenőrök, hogy gyártanak bliccelőket telefonkönyvből. Az eljárás során nekik kell bizonyítaniuk, hogy ott voltam, de azt nem tudják. Csak úgy, hogy elismerem (legalábbis eddíg azt tudtam meg). Az emberek többsége megijed a hivatalosnak tűnő fellépéstől meg a feszült helyzettől.
2012. szept. 11. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen hallottam én is ilyenről, azonban telefonkönyből nem lesz meg nekik a hivatalos, érvényes személyi igazolvány számod...

Azért ez elég bizonyító, hogy valami módon ott voltál...

2012. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megtalálhatták a személyimet és használhatták. Mellesleg mindenféle törvények vannak arra nézve, hogy jogtalanul szerzett bizonyítékot nem használhatnak fel ellened. Én nem járultam hozzá a személyi adataimhoz való hozzáféréshez, ellenőr nem igazoltathat, csupán rendőr. Azt pedig nem hívott. Csupán olyan információt használhat amit önként adtam meg. Ezért van a papír amit alá kell írnod.
2012. szept. 11. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ha megtalálták a személyid, akkor neked azt el kellett veszítened, amit köteles vagy a rendőrségen jelenteni. (Rendőrségi feljelentéssel.)

Az igazoltatás és az elkérés között nagy különbség van. Én is elkérhetem a személyid, és ha átadod, akkor elfogadom, megnézem, és épp felírok róla adatokat.

Hívhatott volna rendőrt, csak az neked plusz 8000 ft lett volna.

2012. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp azért mondtam, hogy bejelentem az elvesztését. Észrevenni, hogy elveszett nem vagyok köteles azonnal. Bejelentem, hogy elveszett, majd bejelentem rá mondjuk 1 hétre, hogy jéé megtaláltam. Lesz nyoma, hogy elveszett.
2012. szept. 11. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
De a bejelentésed az esemény után történik meg. Addig pedig te vagy a felelős az illetékes vagy illetéktelen használatért.
2012. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, jogosult vagy diákigazolványra, csak nem váltottad ki. Kérj erről igazolást az iskolában, váltsd ki az új diűkot, és ezekkel menj be a közl, céghez, utólag igazolva, hogy jogosult voltál diákjegyre.

Ha tényleg jogosult voltál felesleges bíróságig vinni az ügyet, igazolod az igazadat, és eltörlik a büntetést.

2012. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!