Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha megkaptam a rendőrségi...

Ha megkaptam a rendőrségi jegyzőkönyvet a balesetemről, amelyben én vagyok a károkozó, a büntetés kifizetésén és jogosítvány leadásán kívül van még más teendőm?

Figyelt kérdés
Kapcsolatba kell lépnem a kárt szenvedettel?
2011. febr. 28. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell, ezt majd a rendőrség és a biztosító intézi.
2011. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem kell ennyire sietni,kérhetsz birósági tárgyalást ha úgy gondolod túl szigorú a szabálysértési büntetés,(persze ha részegen ütköztél akkor inkább ne),(8 napon belül)ahol ki lehet sirni enyhitést ha pl.80e ft-os büntit kaptál viszont csak 70-et keresel,vagy ha a munkádhozhoz kell a jogsi és nélküle kirugnának.Csak a rendőrségnek nincs mérlegelési lehetősége a biróságnak van.

A tárgyalás 3-4hónap haladékot jelent,a jogsit meg majd akkor add le ha valaki felszólít rá.Persze ha jogerős az itélet akkor sem használhatod ha nálad "felejtik".

Részletfizetést meg a rendőrségnél kell levélben kérvényezni.Ha nem tudsz fizetni,több hónap múlva megpróbálják levonni a fizudból,majd átadják az önkormányzatnak és ők próbálják behajtani vagy ledolgoztatni,szintén részletfizetést lehet kérni(én 5 ezrenként fizettem ki 40ezret).

2011. febr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
egy barátom ugyanigy járt kb 2 honapja, nem kell kapcsolatba lépned kárt szenvedettel. A jogsit meg ne add le, ha be akarják vonni egy időre én ugy tudom akkor sem kell leadni hanem egyszerüen központilag "letiltják" és ha ugy vezetsz és elkap a rendőr akkor le CB-zi és ugy kiderül h be van vonva
2011. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A jogsit akkor add le, ha kötelez rá az okmányiroda. Akkor teszi ezt meg, ha már rendelkezel egy jogerős bírói ítélettel vagy szabálysértési határozattal. Akkor viszont haladéktalanul, mert 500.000.Ft-os bírságot is kiszabhatnak, ha nem teszel eleget a leadási kötelezettségednek.
2011. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szio

Mi volt a baleset?Én is sajna hasonlo cipőbe vagyok!Kb mennyi idő után ment ki a bünti?Mennyi időre vonják be a jogsid???Irj privit,megdumáljuk.

2011. márc. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!