Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Elvesztettem a szemeszterre...

Elvesztettem a szemeszterre szóló BKV bérletemet, lehet valahogyan pótolni?

Figyelt kérdés

A bérlet félévig érvényes, egyáltalán nem volt olcsó.

A bizonylat megvan a vásárlásról. A honlapon azt írják, hogy nem pótolják. El lehet mégis érni valahogy, hogy megtegyék?


2012. szept. 18. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem. Valóban nem pótolható.

Nagyon régen is csak a BKV klub (vagy mi a fene) tagoknak pótolták kizárólag az éves bérletet komoly kezelési költséggel.

2012. szept. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Zseniális, akkor asszem eddig vettem bérletet/jegyet...
2012. szept. 18. 11:01
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Tán a BKV hibája lenne, hogy trehány voltál?
2012. szept. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Errare humana est. Értelmezd, barátom.
2012. szept. 18. 11:18
 5/14 anonim ***** válasza:
60%

Csak reálisan gondolj bele a kis buksiddal:

Mi alapján pótolnák neked azt a bérleted?

Semmilyen rendszerben nem vagy rögzítve a BKV-nál, hogy Gipsz Jakab, Anyja neve, szigszáma stb ezen a napon szemeszterbérletet vett ebben a pénztárban ilyen sorszámmal.

Azt a blokkot kb. mindenki (én is) a vásárláskor beledobom a gyűjtőbe, mert a fenének sem kell, a bérlettel tudok utazni. Ergó te bármikor kivehetted onnan és most kérnéd, hogy pótolják.

De még ha te is vetted ott helyben senki nem iratja rá a számot, ergó bármikor megteheted, hogy te megveszed, odaadod nekem mondjuk feleannyiért én boldogan utazok vele, te meg pótoltatnád mondván elveszett.

Már csak a gondolata is halott ügy... Amíg nem vagy ilyen szinten regisztrálva, és nem tudják az elvesztett bérletet azonnal letiltani.

Abban pedig az előző válaszolónak igaza volt: ne a BKV-t bűntesd, mert trehány voltál, és nem vigyáztál az értékedre.

Ha bemész a postára, veszel egy államkötvényt mondjuk 100000-ért és elveszted azt sem pótolja neked senki...

2012. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

1) Nem vagyok a barátod. Vagy ha mégis, akkor kár volt a gyakorikérdéseken kiírni, bátran felhívhattál volna és segítettem volna, igaz ugyanezt tudtam volna elmondani. Vagy ha nem tudod a számom, mégsem vagy a barátom.

2) Tévedni emberi dolog, valóban. Nem is feddtelek meg azért mert trehány voltál és elvesztetted, a legjobbakkal is előfordul.

Mindössze azért szóltalak meg, hogy nem korrekt gondolkodás a részedről a szolgáltatós "bűntetni" blicceléssel azért mert te trehány voltál. Még ha tévedésből is, ami biza' emberi dolog.

Főleg azért nem, mert 2 hét múlva írod ki a következő kérdésed, hogy megbüntettek a mocskos bkv ellenőrök 8000-re és hogyan tudod elkerülni a büntetés befizetését.

Pont két hete írt egy kérdező, hogyan tudna levelezős diákkal diákbérletet venni. Mondtam neki, hogy sehogy, mert az ellenőr megnézi. Megvette, most pár napja írt, hogy elkapták, és megbüntették...

2012. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez eleve egy, a törvényben előírtnál is kedvezményesebb bérlet, amit elméletileg annak tudatában vettél meg, hogy a hosszú érvényességi idő ellenére nem lesz lehetőséged a pótlására, ha elhagyod. E kockázatért cserébe kevesebbet kellett fizetned, mintha havibérleteket vettél volna, ráadásul egy esetleges tarifaemelést is megúsznál januárra. A BKK meg a zsebében tudhatja az utazásaid ellenértékét 5 hónapra előre. Mindenki nyer. Ha nem hagyod el a bérletedet, te is a deal nyertese lehetnél - mint annyian mások.


Kérdésem az, hogy a fentiek fényében valóban "büntetendő" a BKK azért, mert nem biztosít ilyenkor díjmentesen új szemeszterbérletet?


Felhívnám a figyelmet még arra a tényre is, hogy a bírságból bőven kijön két diák havibérlet is. Így kevesebb, mint 2 havonta kellene bezsebelned egy bírságot ahhoz, hogy megérje a bliccelés - ez azonban nem hiszem, hogy sikerülni fog. Talán ha csak a külvárosok nem elsőajtózós járatain mozogsz, akkor fog összejönni.

2012. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ajjaj, olt a sok proli.

Az ember hibázik, elveszít dolgokat. 10 éve utazok rendszeresen, eddig nem történt ilyen, a körülményekből az is kivehető, hogy a bérletet ellopták, vagyis itt nem az én hibámról van szó. Rendőrség meg köszöni jól van, gyakorlatilag leszarja.

Ami a bírságot illeti, nincs olyan ellenőr, aki ki tudna szabni egy bírságot, a hatályos lehetővé teszi ezt. Leszámítva a rendőrség közteres kombót, amiből jó ha havonta lát az ember egyet.

Köszönöm a sok kioktatást, tökre nem érdekel a fröcsögés, el sem olvasom ezeket, aki a kérdésre nem tud válaszolni, annak komoly gondjai lehetnek, mondjuk nem igazán érti kérdést: funkcionális analfabéta.

2012. szept. 18. 16:16
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Mindemellett az a kérdező szintúgy funkcionális analfabéta aki értelmezni képtelen, hogy kérdése már többször, több, különálló hozzászólótól megválaszolásra került.

Ezen kívül a képzelt arcod is elég nagy annak ellenére, hogy az élet minket igazolt.

Idézhetsz itt be latin közmondásokat (melyeket bizonyára fejből és nem a googleből hoztál) de ha már ilyen bölcs vagy, megtalálhatnád azt is, mely a felnőttségről és a felelősségvállalásról szól.

Amúgy tudod, ha a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye. :)

Szállj magadba egy kicsit.

2012. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az igazi tuskók szokták prolizni a másikat, leoltogatni pedig a homoszexuálisok egymást. Utóbbit nem csináltuk veled mi sem szeretnénk, ha azt tennéd...
2012. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!