Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszsofőr leszállíthatja a...

A buszsofőr leszállíthatja a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés
Ma reggel szálltam fel a 114-es buszra és sajnos olyan büdös volt hogy arra gondoltam inkább leszállok és várok 20 percek a következőre, de akkor felszálltak egy megállóban a kollégáim is így "maradnom kellett". Azon töprengtem, ha odamennék a buszvezetőhöz és (szépen!) szólnék, tudna segíteni a problémámon?

2012. júl. 10. 09:59
1 2
 1/16 gomzoli ***** válasza:
27%
Ha van jegyük, és nem randalíroznak, akkor nem szállíttathatja le, csak azért, mert büdös.
2012. júl. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

De igen, leszállíthatja, ha valakinek nem megfelelő a ruházata, tisztasága stb.

De most őszintén: te nekiállnál vitatkozni egy hajléktalannal? Mert én nem. Kérésre nem fog leszállni, hozzá meg úgysem érnék.

2012. júl. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kétlem hogy lett volna jegyük, és nem én hanem a buszsofőr szólítja fel őket hogy szálljanak le. Biztos ti is jártatok már így és mérgelődtetek magatokban.
2012. júl. 10. 10:20
 4/16 A kérdező kommentje:
Arról meg nem is beszélve, hogy leülnek... másnak fogalma sincs arról ki ült ott előtte :/
2012. júl. 10. 10:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Leszállíthatja. Legalábbis a Miskolc Városi Közlekedési Zrt. szabályzatában benne van, hogy olyanok nem utazhatnak akiknek ruházata undort kelt, beszennyezheti a járművet vagy a többi utast.

Egyszer pl egy villamosvezető kiscsaj úgy lezavart egy pisiszagú csövest, hogy csak néztünk. De igaza is volt, az egész villamoson alig lehetett megmaradni a bűzétől.

2012. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is megtörtént pesten a 14-es villamoson h a vezető szó szerint lehajította a csövest, és leordította hogy még egyszer ne merjen felszállni, gondolom nem az első eset volt
2012. júl. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális a sofőr akkor leteszi őket, egyébként nem.
2012. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Miskolc Városi Közlekedési Zrt. szabályzatában benne van, hogy olyanok nem utazhatnak akiknek ruházata undort kelt, beszennyezheti a járművet vagy a többi utast. "

Keresek Budapestre vonatkozó ilyen szabályzatot és esküszöm kinyomtatom és magammal hordom, hogyha ilyen van , odamegyek a buszsofőrhöz és megkérem hogy intézkedjen, ha nem , a szabály ellenére sem, leszállok, felírom a rendszámot és hogy mennyi az idő és jelzem a BKV felé hogy ők tegyenek valamit... ha már tisztességesen megveszem a bérletem... semmi luxust nem várok el ... csak annyit hogy ne kezdejk már okádni a buszon a szag miatt ........ :/

2012. júl. 10. 17:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A metróban pl. ki van ragasztva a kocsikban, hogy nem lehet fagyizni, hangosan zenét hallgatni, zavarni a másik utast koszos ruházattal, bűzzel stb.

Nyilván a bkv oldalán is vannak utazási feltételek.

Itt van, nehogy meg kelljen erőltetned magad:

[link]

1.3. pont.

2012. júl. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

hello! BKV-s buszvezető vagyok, ha van lehetőségem nem engedem felszállni a hajlékonyakat, pl csak első ajtót nyitok és rákérdezek nála hogy van-e jegye... ilyenkor általában nagyot néznek... de sajnos ha van hátul leszálló nem lehet mit tenni, a csöves fel fog szállni. Sok kolléga attól fél hogy kifog egy liberális lelkületű, "dehát ő is egy ember" felfogású utast, aki feljelent a BKV-nál, hogy lebasztad a csövest. Mert elvileg mi nem ellenőrizhetünk jegyet, bérletet, nem vagyunk rá kioktatva, nem is láttam még bkv bérletet (csak a saját dolgozói bérletemet).

Ja és ha szólsz a sofőrnek, valószínű hogy megpróbálja leszállítani. Mondta is egy kolléga hogy ő mindig azt várja hogy szóljon neki valaki, mert addig nem tehet semmit (ez az ő meglátása). Tehát szólj bátran a buszvezetőnek, mondd hogy van itt egy "utas" aki nem felel meg az utazási feltételeknek, zavarja a többi utast és szeretnéd ha leszállítaná.

2012. júl. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!