Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV bírságot be tudják rajtam...

BKV bírságot be tudják rajtam hajtani ha tanuló vagyok?

Figyelt kérdés

Namármost mivel hónap elején voltam olyan ügyes, hogy diákbérlettel, iskolalátogatási nélkül mertem metrózni megvágtak 16 rugóra. Ha 8 napom belül beviszem az akácfába akkor csak 2k-ra húznak le ezek a majmok,


de ha egyáltalán nem fizetnék be semmit akkor azt hogy hajtanák be rajtam???


Tanuló vagyok, tehát bérből nem vonhatják le, közmunka mennyire esélyes?



2012. okt. 7. 14:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
amennyiben nem vagy még nagykorú, akkor a szüleidnek kell kifizetni, ha elmúltál már 18 éves, akkor bírósági végzéssel kimehetnek foglalni, de meg is várhatják, amíg lesz munkád, fizud és azt titják majd. Ekkor már több 100e Ft-tal fogsz tartozni, ami nem egyenlő a 2 k-val.
2012. okt. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

elmultam 18, munkám mostanában nem lesz.

ennek mennyi az elévülési ideje?

2012. okt. 7. 14:58
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkával tudtommal csak közigazgatási bírságot hajthatnak be. Te egy magánjogi szerződést sértettél meg, amit bírósági eljárással hajthatnak be. Ennek része lehet a fizetésből letiltás, legrosszabb esetben a végrehajtás. Ha jelenleg még nincs is fizetésed, magántulajdonod, később lesz, és ne hidd, hogy addigra nagylelkűen el fogják felejteni. Innentől kezdve rajtad múlik, kockáztatsz-e egy 20+ e Ft-os (16e + kamat + eljárás költsége) jövőbeni bukást a megélhetésedből, hogy megússz egy 2e Ft-os bírságot most.
2012. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A jogi eljárás megindításának 5 év az elévülési ideje, de ha ezt betartják (márpedig be fogják), maga a követelés nem évül el.
2012. okt. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
akkor is végtelenül cigány dolognak tartom ezt az eljárási költséget, behajtás az egész....
2012. okt. 7. 15:04
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Én meg azt tartom cigány dolognak, hogy jogosulatlanul vetted igénybe a szolgáltatást.

A diákbérlethez vagy diákigazolvány kell, vagy igazolás a diakigazolványról.

Miért nem lehet ezt betartani? Még akkor is, ha SZERINTED ez értelmetlen dolog?


Ha az lenne előírva, hogy diákbérlettel fejenállva kell utazni csak akkor érvényes, akkor vagy fejenállsz vagy utazol teljesárú bérlettel, vagy nem utazol sehogyan.


Amúgy igen, behajtják rajtad minden további nélkül. Vagy ha valamikor jövedelmed lesz azonnal vonják belőle.

Nemrég volt egy kérdés ahol a srácnak több éves bűntetését a diákhiteléből kezdték el vonni. Neki az a 8000-s bűnti már 100e körül járt akkor.

2012. okt. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Am iskolalátogatási semmit nem ér. Diákigazolvány kell, vagy annak igényléséről szóló lap.
2012. okt. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
jogosan használtam diákbérletet mert van jogviszonyom oktatási intézménnyel, amit be is tudok mutatni, de ennek a bemutatása miért kell, hogy 2 ezer forintomba kerüljön???
2012. okt. 7. 15:21
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, maga az eljárási költség eléggé... hát, cigány dolognak nem nevezném, mert jogsértés a BKV részéről nem történt, egy másik népcsoportot tudnék emlegetni, de úriember ilyet nem tesz :)


Most úgy őszintén, mi indokolja a 2000 Ft-os eljárási költséget? Az ellenőr kb. 2 perc alatt felveszi az adataidat, az akácfában az ügyintéző ugyanennyi idő alatt képes ellenőrizni, hogy az adott időpontban valóban jogosult voltál igénybevenni a szolgáltatást, a BKV-t kár nem érte, azon a pár perc munkaidőn kívül, amit Zoidberg hanyagsága miatt rá kell szánniuk erre az ügyre. Pár száz Ft-os költséget még méltányosnak tartanék, 2000-t nem.

Ettől függetlenül persze nem vitatom az eljárás jogszerű mivoltát. A kérdező meg tényleg jobban teszi, ha befizeti a büntetést, és jobban odafigyel a jövőben.

2012. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Vállald már a felelősséget a tetteidért!

Hibáztál, elkaptak és kész. Fizesd ki azt a sz@ros két ezer forintot, ne a felelősség alól való kibújást keresd.

2012. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!