Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV bírságot be tudják rajtam...

BKV bírságot be tudják rajtam hajtani ha tanuló vagyok?

Figyelt kérdés

Namármost mivel hónap elején voltam olyan ügyes, hogy diákbérlettel, iskolalátogatási nélkül mertem metrózni megvágtak 16 rugóra. Ha 8 napom belül beviszem az akácfába akkor csak 2k-ra húznak le ezek a majmok,


de ha egyáltalán nem fizetnék be semmit akkor azt hogy hajtanák be rajtam???


Tanuló vagyok, tehát bérből nem vonhatják le, közmunka mennyire esélyes?



2012. okt. 7. 14:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
köszönöm 15:21-es, és tényleg nem vagyok úriember! :)
2012. okt. 7. 15:26
 12/25 A kérdező kommentje:
lehet hogy nálatok otthon sz@rják a pénzt, de nekem ez sokat jelent annak fényében pláne, hogy senkit nem károsítottam meg, nem értem hogy ez nálatok (és náluk is) miért számít bliccelésnek...
2012. okt. 7. 15:30
 13/25 anonim ***** válasza:
50%

BKV-s bírság elévülési ideje egy év, ha alá is írtad a büntit és igazoltad magad akkor cumi van ,jobb ha fizetsz. Ha nem írod alá vagy nem igazolod magad akkor nincs az az isten ,hogy behajtsák. Amúgy azt megteheted ,hogy vársz ugyanis egy év az elévülés és ezt csak egy felszólítás szakítja meg, amit te bizonyítottan átvettél.

Vagyis tértivevényes vagy ajánlott levél ,amit te aláírtál, hogy megkaptad. Ez újraindítja a számlálót innentől ismét egy év. Várhatsz még hátha, de ha már hüyle voltál jobb ha fizetsz.


Amúgy a behajtás menete annyi, hogy fizetési meghagyást kérnek az illetékes bíróságnál, azaz kidobnak egy 16 ezer ft-os követelést, ill lehet, hogy több, mert kamatot is számolnak, ami úgy néz ki ,hogy jön majd a lakhelyed szerinti illetékes bíróságtól egy levél ,hogy fizetési meghagyást kértek ellened. A levélben is le lesz írva ,de a törvény szerint ilyenkor van 15 munkanapod megtámadni, h nem teszed meg akkor jogerőre emelkedik és behajtható. Ha eddig eljut akkor ezek lehetnek:

-Nem csinálsz semmit, nem reagálsz a levélre, vagy reagálsz és a tartozást elismered, ekkor jogerőre emelkedik ki kell fizetned ,ha nem teszed behajtható lesz és végrehajtási eljárás lesz.

-Írásban vagy a bíróságon szóban két tanú előtt (írásban is két tanúnak alá kell írnia) megtámadod, vagyis leírod szépen, hogy a követelést nem ismered el. Ez esetben automatikusan polgári peres eljárássá alakul át a követelés, ha a felperes, jelen esetben a BKV fenntartja igényét akkor megindul az eljárás ha nem indítja meg akkor az eljárás megszűnik. Ha megindítja akkor bírósági tárgyalás ,ahol téged és őket is meghallgatják és nekik kell bizonyítani ,hogy a követelés jogos nem neked, hogy nem az. Ha jogosnak ítélik akkor fizetsz, esetleg még viszontperben rádverik az ügyvédi költségeket is meg még ki tudja mit ,de ha te nyersz ezt te is megteheted, ill. minden ügy miatti költséget össze lehet írni és perelni érte (pl. a papír árát amire kinyomtattad a nyilatkozatokat, utazási költségek stb.).


Ha jogerős lesz a követelés és nem fizetsz átadják végrehajtónak az ügyet, de ugye a végrehajtó csak azt viheti el, ami a te tulajdonod, vagyis ha nincs saját vagyonod, meg ugye szüleidnél laksz, akkor elvileg nem vihetnek semmit (gyerekszobából tudtommal amúgy sem lehet semmit elvinni). Közmunkára biztos nem ítélnek, jogilag ez polgárjogi követelés épp olyan mintha pl. a villanyszámlát vagy a telefonszámlát nem fizetnéd ki. Sőt tudtommal a bankok se tudnak sok mindent csinálni, ha nincs vagyona az adósnak, ahogy a végrahajtó sem. Mit gondolsz a rongyos csöveseket meg a cigókat miért nem is próbálják megbüntetni az ellenőrök? Úgyse tudnák behajtani rajta.

2012. okt. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
65%

"ogy senkit nem károsítottam meg, nem értem hogy ez nálatok (és náluk is) miért számít bliccelésnek..."


Ha beteszed a csokit a zsebedbe, és elkapnak a pénztár után az őrnek már hiába mondod, hogy utólag kifizeted, a legtöbb helyen rád fogják hívni a rendőr.


OTT AKKOR amikor elkaptak a csoki nem volt kifizetve és ennek jogkövetkezménye van.


A BKV ugyanez. OTT és akkor amikor ellenőriztek érvényes bérlettel nem rendelkeztél.

Megtehetné a BKV azt is, hogy nem mutathatod be utólag, amikor elkaptak nem volt jegyed fizesd ki a 8000-t.

Ezzel ellentétben megengedi, hogy 2000 ft "tanulópénz" fejében bemutathatod.

A vállalatnak többletmunkát okoztál ezzel: az ellenőr felírt, adminisztrációja volt utána, az ellenőrnek jutalékot kell fizetni utána foglalod az ügyintézőt papírmunka stb. Ez pénzbe kerül.


Képzeld ha bemész a t-mobilba, hogy a számládról kérsz egy másolatot le fognak akasztani 700 forintra, pedig 2 szaros A4-es papírt adnak csak oda.

Egész egyszerűen arra próbálnak terelni a vállalatok, hogy ne okozz nekik többletmunkát cserében neked sem kell pluszban fizetned.

2012. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Vagyis tértivevényes vagy ajánlott levél ,amit te aláírtál, hogy megkaptad."


A hivatalos leveleket pár éve nem szükséges átvenni, ha nem kézbesíthető akkor visszaküldik, és átvettnek minősül.

Így ez a mondatod sajnos nem igaz.

(Pont az ilyen esetek miatt vezették be: Addig túl könnyű volt a postásnak adni 500 ft-ot zsebbe, hogy a BKV bűntetést küldje vissza "Cím ismeretlen" megjelöléssel...)

2012. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
arról a 2 ezerről adnak számlát?
2012. okt. 7. 16:10
 17/25 anonim ***** válasza:
Számlát nem, átvételi elismervényt igen.
2012. okt. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
37%
Üdvözöllek magyarországon :) én is megszoptam, undorodom az egésztől...
2012. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Üdvözöllek magyarországon :) "


Mi is üdvözlünk Magyarországon, ahol a lopást bűntetik. Sajna ez van...

2012. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
54%
Igen, reális dolog egy átlagfizetés 10% át elkérni azért mivel nem tudta h lejárt a diákigazolványa, és épp az iksolába utazott, vagy mert otthonfelejtette. Teljesen reális. Hülye idióta.
2012. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!