Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kelenföldnél fel tudok szállni...

Kelenföldnél fel tudok szállni a Keletiig közlekedő IC-re Budapesti bérlettel?

Figyelt kérdés
A vonat ugyan megáll ott, de elvileg ennél mondják be szerintem, hogy csak leszállás miatt áll meg. Volt már valaki, aki így utazott? Ezért megbüntethetnek? Csak az ajtónál lévő térben álldogálnék. (Sajnos utána csak fél órával később megy vonat, az meg nekem már pont nem jó.)

2012. okt. 18. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem. Ha mégis felszállnál, jogosan büntetne meg a kalauz.

Az meg már magánügy, hogy neked mi nem jó.

2012. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, mert pótjegyes vonat nem vesz részt elővárosi forgalomban. Nem tudom, hogy valaki próbálta-e. Szerintem egyszer-kétszer bejöhet, de rendszeresen nem
2012. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
IC-re, Railjetre nem, de úgy tudom, hogy közlekedik más vonat is (azt hiszem, gyorsvonat, vagy gyorsított személyi az).
2012. okt. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szállhatsz fel, mert e vonatok csak leszállás céljából állnak meg és hely- vagy pótjegyet sem adnak ki ilyen viszonylatra, a BKK-bérlet pedig IC, RJ vonatokon nem érvényes.
2012. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem, mert valami barom kitalálta, hogy Budapesten belül még akkor sem szállhatsz fel, ha megveszed a pótjegyet! Mindezt úgy, hogy Keleti és Kelenföld között két óránként van vonat... aki ezt kitalálta, ajánlom neki, hogy várjon ő két órát, miközben elmegy 2-3 IC vagy Railjet ugyanarra...

Meg lehet próbálni felkéreckedni, vagy sikerül, vagy nem

2012. okt. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 darujev ***** válasza:
A 7E, 173E páros elvileg 8 perccel ugyan hosszabb idő alatt, bár kevesbé komfortos szolgáltatást nyújtva teszi meg a távot.. de ott indul az Etelén, alig pár percenként. Szóval annyira csak nem katasztrófa..
2012. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A BKV kritikán aluli minőségben, lassabban (főleg mióta ezel a lapos buszok is járnak ott), és drágábban teszi meg ugyanazt a távot.. általában tömeg van, és még gyalogolni is kell (na meg BKV pénztárat keresni, mert ugye a 21. században lehetetlen megoldani, hogy a MÁV pénztárban vagy a kalauztól BKV jegyet is lehessen venni...
2012. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 darujev ***** válasza:

Ugyan nagyon eltértünk már a témától, DE: az alapfelvetés Budapest bérletről szólt, így az ár nem tényező. Amúgy mennyi lehet? A vasútnál már a 10 kilométeres ár a legkisebb, az 250 ft egy Vonaljegy 320. Az Etelén pedig a buszoktól pár méterre, a vonat felől jövet pont útba esik, a sofőrök tartózkodójánál lévő BKK-s pénztár, reggel hattól este fél tízig minden nap nyitva van (max a pénztáros 20 perces munkaközi szünetének idejére zár be).

A komfort különbséget magam is írtam, de legalább pár percenként indul, Kelenföldön pedig még le is tudsz ülni rajta mikor beáll a start placcra, nekem mindenesetre sikerült ma is :)

2012. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A vonat teljes árú jeggyel még 1. osztályon is olcsóbb,mint a BKV :D lehet, hogy pár percenként jár a busz, de ha a belvárosban dugóba kerül, akkor nem érem el a Keletiben a vonatomat. A másik, meg, hogy némelyik "új" alacsonypadlós buszon halálfélelmem van, úgy nyikorognak (talán Volvo)
2012. okt. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy Budapesten nagyon nagyon hiányzik az S-Bahn kiépítése, mivel sok olyan terület van, ahol a népsűrűség miatt új kötött pályás infrastruktúrát nem éri meg kiépíteni, és ezt az értelmetlen metrók fúrkodása ugyan pénzügyi alapon elodázhatja, meg vitatni is lehet, de attól még ez így van.
2012. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!