Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Metrón ez így megoldható?

Metrón ez így megoldható?

Figyelt kérdés
Újpest városkapunál melyik oldalt kell lemenni, hogy nyugati fele menjek? Úgy emlékszem buszmegtől balra, de erősísetek meg légyszi. Ha ez meg van egészen elmegyek a déli pályaudvarig, és ott nem megyek fel a mozgólépcsőn, ahol ellenőrök+rendőrök állnak, hanem megvárom lent amíg ismerősöm lejön és vele megyek vissza, közbe 1 jegyet használok fel ez így megoldható? Nem akarom, hogy ismerősöm egyedül mászkáljon ott lent, és így kitudnék elé menni gazdaságosan. Persze neki is kell külön jegy, de ha nem megyek fel akkor nem kell újat vennem visszafelé, ez így megoldható?
2012. okt. 26. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem oldható meg, mert a vonaljegy a metrón belüli átszálláson kívül útmegszakításra, és visszafelé utazásra nem érvényes.
2012. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az úgy jó.. akkor kihagyom a metrót:D Marad a villamos, de az is tiszta rossz, hogy 1 metró megálló miatt kell fizetni ismerősömnek 320-at, hogy Széll Kálmán térhez érjen..
2012. okt. 26. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A haverodnak pont 10 percnyi séta a Délitől a Széll K. tér!

No és nem 320 Ft a jegy, csak 260, mert egy megállóra elég a metrószakaszjegy is!

:)

Ha meg úgyis itt lesz a haver a hétvégén, akkor vegyetek neki egy turistajegyet 1550-ért, és az egy napig mindenre jó mint egy bérlet!

2012. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Félek eltéved xD Még szakaszjegyről nem hallottam, de köszi, hogy mondtad:) én mindig 320ft-é vettem, pedig ritkán utaztam többet 3megállónál:) Túrista jegyet azt kihagynám, mert csak átutazóba leszünk Pesten és eléggé sietnünk kell:) Akkor én fogok villamosozni, és elsétálok déliig ha nincs olyan messze:D Egyébként ez a túrista jegy bármikor megvehető?:D
2012. okt. 26. 21:56
 5/12 anonim ***** válasza:
Elvileg tényleg új jegyet kell venni visszautazáshoz, de mivel a járművön nem, csak a kijáratoknál ellenőriznek, így nem fogja tudni az ellenőr, hogy te egyszer visszafordultál a jeggyel, csak figyelj arra, hogy a 60 perces érvényességi időben maradj benne. Persze, ha nem mondják be, hogy a kijáratnál ellenőr van, akkor erre sem kell figyelni, ha meg bemondják, és nincs érvényes jegyed, elmész egy olyan megállóig, ahol nincs ellenőr, és veszel jegyet.
2012. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

" de mivel a járművön nem, csak a kijáratoknál ellenőriznek,"


Ellenőriznek a szerelvényen is!

Pár hete ellenőriztek közteresekkel.

2012. okt. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is találkoztam már nem egyszer és nem is kétszer ellenőrrel (+ közteressel) magán a metrókocsin. Gyakran felszállnak, és egy néhány perc után, találnak is egy két balekot.. :)
2012. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De ezek a jegyek ugyanolyanok, honnan tudják, hogy meddig érvényes lukasztástól? Újpest városkapunál csak ritkán látok ellenőrt, szerelvényen még sose láttam, most azon az új metró kocsin láttam sok ilyen emberkét, de azok se a jegyekre figyeltek:D Végül is megoldottam, vettem odafele is jegyet meg vissza fele is csak ez így tök gáz, hogy ez kb annyiba kerül mint egy másfél órás busz otthonomig:D
2012. nov. 3. 16:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Helyi közlekedés --> drága, kulturálatlan, nem éri meg az árát. Januártól egy vonaljegy 370 ft is lehet! :/
2012. nov. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"De ezek a jegyek ugyanolyanok, honnan tudják, hogy meddig érvényes lukasztástól? "


A rápecsételt kódból olvasható ki.

2012. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!