Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Történt már valakivel olyan,...

Történt már valakivel olyan, hogy metrón, villamoson vagy HÉV-en utazott és rossz oldalon nyílt az ajtó?

Figyelt kérdés
2012. szept. 11. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony igen, jó pár évvel ezelőtt a villamoson.

A villamosvezető hölgy nem győzött bocsánatot kérni a mikrofonba.

A 3-as metró vonalán az AVR miatt kizárt.

2012. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi az az AVR?
2012. szept. 11. 23:38
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tehát az AVR egy automatikus vonatvezető rendszer.


Itt eléggé ki is tárgyalják:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__3..


Ezek szerint nem egy fejlett dolog, de hát mi az a BKV-nál


Én egész pontosan 19 évig BKV-ztam, 2 éve már autózok, ez idő alatt csak szélsőséges esetekben használtam néhányszor. Velem ugyan még nem fordult elő ilyesmi, hogy rossz oldalon nyílt ki az ajtó, viszont történt már olyan, hogy még anno, 5 éve a 7-es buszon(ahova Kelenföldön szálltam fel egy barátommal)hatalmas volt a tömeg. De még a Móricz Zsigmond körtéren sem voltunk. Nagyon esett az eső, lehet azért. Na a buszon akkora tömeg volt, hogy az emberek, a tiltott legalsó lépcsőfokon is álltak, iszonyatosan kényelmetlen, tömegnyomor volt, egymást tartottuk az ajtóban. A buszvezető kb. megesküdött h nem nyitja ki azt az ajtót. De aztán az egyik megállóban sok ember volt és véletlenül azt a gombot nyomta meg, ami az összes ajtót nyitja. Na itt aztán kb. mint a zsák krumplik dőltek ki az emberek a földre, nekem még a cipőm is leesett, mert az ajtó közé szorult mikor az nyílt. Szerencsére senki sem sérült meg.


Aztán. Nem tudom emlékszel-e ezekre a villamosokra: [link]


Ennek elég sok éve, még kicsi voltam. De volt a 13-as vonalán egy eléggé idióta női sofőr, az állandóan énekelt vezetés közben, sokszor kifogtuk őt azon a viszonylaton. Néha annyira érezte a ritmust, hogy a féket is úgy nyomta. Nagymamám 2 alkalommal esett el úgy, hogy bordáit törte.


Egyszer pedig anyámmal estem el egyszerre, de az egy elég nagy repülés volt. Minden alkalommal hátul utaztunk.


Meg még az is emlékezetes volt amikor szintén sok éve a 77-es busz 120-al ment végig a Gyakorló úton a 10. kerületben, az örsnél átment a piroson és jó hírtelen kanyarral fordult be a végállomásra. Azt hittem felborulunk. Dehát itt vagyok, élek 22 évesen, szoktam is arra gondolni, hogy hány ember halt meg amiatt, aki BKV-ról, vagy egyáltalán tömegközlekedésről autóra váltott :D Bár ahogy "fejlődik" a BKV, ez még átfordulhat!

2012. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah igen, a történeteimben szereplő buszok minden esetben régi IKARUS-ok :D Ilyenek, mégpedig: [link]
2012. szept. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A földalattin előfordult, szerencsére senki sem sérült meg.
2012. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!