Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy olyan buszon, ahol csak...

Egy olyan buszon, ahol csak elől lehet felszállni, van-e joga a buszvezetőnek kérni, hohy az első lyukasztónál a hozzá legközelebbinél érvényesítsem? Jogi kérdésekben jártasoktól kérnék inkább választ, és inkább privátban, köszönettel.

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha már úgyis elől vonszolod fel a hitvány tested a buszra akkor mi a ....ért nem ott érvényesíted?
2012. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
95%

Mivel a vezető egyfajta ellenőri szerepet is betölt, a szolgálati szabályzat szerint megteheti. Nálunk hangot is ad a kütyü az érvényesítésnél, s van sofőr, amelyik el sem indul, míg nem hallja. Persze ilyenkor kevés az utas, vagy kiszúr magának egy gyanús alakot.

Én a múltkor írtam a KV vezetésének, hogy vagy tartassák be következetesen ezt az elölről hátrafelé utasáramoltatást, mert annál rosszabb nincs, mint mikor egyik sofőr percekig nem nyitja ki a 2. ajtót, a másik nem enged le az első ajtónál, annak ellenére, hogy 50 ember áll a busz elején, a 3. meg tojik mindenre, mindenki ott száll fel, le, lyukaszt, nem lyukaszt - ahogy akarja. Azt válaszolták, hogy a vezetőre a szabályzat vonatkozik, jogosan jár el, ha betartja azokat.Meg kellene tehát nézned, a helyi cég szabályzata mit ír elő.

2012. okt. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyi problémád van a busszal, akkor miért nem gyalogolsz?
2012. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Lógok jó régóta, de mivel egyre jobban szűkül a kör, beruháztam egy autóra. Ha első ajtós felszállás van, akkor nincs mese, lukasztani kell. Más kérdés, hogy egy ilyen szolgáltatásért /BKV/ én ennyit fizetni nem fogok, inkább elköltöm azt a pénzt üzemanyagra. Felesleges jogilag megtámadni ezt a dolgot, ez egy szolgáltatás, aminek ára van. Ha nem tetszik, válassz más közlekedési alternatívát.
2012. okt. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Én annak örülök,hogy egyre többen belátják,hogy ez egy szolgáltatás,amiért fizetni kell!! (olyan,amilyen,de nem azért fizetünk,hogy jó meleg legyen a buszon,hanem elvigyen A-ból B-be.Persze jobb lenne egy kis komfort,de azt a 20 percet ki lehet bírni szerintem)

Milyen lenne már,ha a taxisnak nem fizetne az ember,mert nem akar,vagy nem volt bekapcsolva a rádió....Nevetséges.

Aki busszal utazik,fizessen,ha nyafogni akar,ne szálljon fel,ennyi!!

2012. okt. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Engem nem az zavar, hogy lyukaszatni kell, mert nem bliccelni akarok - sok bunkó hozzászóló!-tisztelet a kivételnek- hanem az, hogy egy sofőr előírja, hogy hol tehetem meg, kvázi rám parancsol!

A bizalmatlanság ne továbbja! Erről szól ez az ország! Igen.. el lehet menni, nem kell fölszállni,...irigy, egymást becsapó és széthúzó nép lett a magyar. Egyébként aki akarja, úgyis kijátsza, az igazi bliccelők ebben élen járnak. Naponta látom a konkrét példát: jön az ellenőr: kisebbségi barátunk felmutat egy darabka cetlit: "van bíérletem", széles kedves mosollyal, ellenőr helyesel és megy tovább, a magyarnak meg írja a csekket! Ugyan már: a buszon próbálna egy ilyenre rászólni a sofőr, szétvernék a pofáját egy pillanat alatt! Na ezért nem működik itt a jogrendszer sem, rabszolgák vagyunk saját hazánkban!

2012. okt. 29. 19:51
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező,az még nem jutott eszedbe,hogy azért "írja elő",hogy hol kell lyukasztani,mert neki is előírják a felettesei?Ha az első jegykezelőnél lyukasztasz,azt látja.De ha hátul szeretnél,azt már nem fogja látni,és elsumákolhatod...

Másrészt,ha te lennél ellenőr,mit tennél??Szétveretnéd magad egy mélyentisztelt,túlképzett,csapatostól járó 80-90 kg-os magyar állampolgárral,vagy továbbmennél??Hm?

2012. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ez nem arról szól hogy hol lyukasztod ki hanem hogy ki kell mert különben megbüntetnek és az sem fog tetszeni
2012. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!