Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Utaztatok már vonaton úgy,...

Utaztatok már vonaton úgy, hogy végig a WC-ben lapítottatok, hogy elkerüljétek az ellenőrt?

Figyelt kérdés
Vajon a WC-be is megpróbál beférkőzni néhány elvetemültebb példány?
2009. aug. 11. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom kalauz, ezért tudom, hogy van nekik olyan speciális kulcsuk, amellyel ki lehet nyítni a WC ajtót. Ha zárva találja, egy darabig vár, bekopog, majd ha nem kap választ ki tudja nyítni az ajtót. Tehát nem biztonságos hely a lógásra.
2009. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Inkább vegyél jegyet - a csalók miatt is drágulnak a jegyek, helyetted másnak kell fizetni.
2009. aug. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer inkább veszek akár öt jegyet is, minthogy egy büdös budiban álldogálva töltsem az utazást.
2009. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

A vécébe tényleg nem érdemes bújni.

Amúgy régen utaztam már jegy nélkül vonaton többször is, de én akkor jöttem-mentem a vonaton végig. Volt olyan, hogy a kaller kérte a jegyem, mondtam neki, hogy a helyemen van a táskám, abban van a jegyem. Kerülgettük egymást egész úton :) De volt olyan is, hogy a két szép szememért hagyott végigmenni. Kint utaztam a peronon, aztán szépen megkértem rá, hogy ne büntessen meg, hiszen nem vagyok pofátlan, nem foglalom olyanok elől a helyet, akik fizettek. És tényleg nem büntetett meg. Mondjuk olyan is volt, hogy le kellett szállnom, hát akkor bizony hosszú volt az út, egyik városból a másikba 4 vonattal jutottam el.

2009. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
csinálj úgy mint ha aludnál és ha felébreszt akkor kamuzd be hogy itt és itt le kellett volna szállnod csak elaludtál:D persze jegyet vegyél csak ne oda ahova mész hanem egy közelebbi helyre ha már bliccelni akarsz:D :DDD
2009. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen a rövidebb jegy működik. Esetleg az is, h kinézed, h hol nem lehet jegyet venni ahol a vonat megáll és azt mondod ott szálltál fel és onnan kéred. Persze nem árt ha szállt is ott fel valaki, mert ha csak az üres peront látja akkor baj van. Lehet figyelni is a kaller mozgását és mögé kerülni egy óvatlan pillanatban, de nem jó, mert sokszor több kaller is van. Ha már bliccelni akarsz a legjobb, ami majdnem mindig bejön, h rövidebb jegyet veszel és úgy helyezkedsz, h még mielőtt lejárna találkozz a kallerral és kezeltesd le, emlékezni fog rád és nem fogja újra kérni. Ha kevesen vannak a vonaton akkor viszont bajba kerülhetsz. Akkor vagy pótdíjat fizetsz vagy leszállsz a következő állomáson. Kamuzni kell, h elnézted és nem tudtál leszállni majd gyorsan megkérdezed mikor jön ellenvonat visszafelé.


Rizikósabb az, h ha nem a végállomáson szállsz fel akkor olyan fülkébe ülj ahol már vannak minél többen és mikor bejön, h újfelszállók jegyét akkor lapítasz. Viszont néha jönnek ellenőrök és akkor bukó van,


A WC-be zárkózni értelmetlen, elavult módszer már. Egyrészt nem kis gyomor kell hozzá a vonatok nagy részén. Másrészt a kaller ki tudja nyitni a lezárt ajtót is, ezt azóta tudom mióta egyszer rámnyitott kisdolog közben. Esetleg az mehet, h mint a viccben ketten vesztek egy jegyet majd be a WC-be és mikor kopog egy jegyet kinyújtotok lekezeli és megy tovább.

2009. aug. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hazafele jövet modellvasút kiállításról Pestről Győrbe elaludtam a vonaton, jött a kaller, és az egyik velem utazó mondta hogy neki (nekem) is van retur jegye, nemkell felébreszteni emiatt :D
2009. aug. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Én már utaztam így, 2x vagy 3x és nem kapott el az ellenőr, meg sem próbált bejönni, pedig volt vagy 2 órás út:)
2009. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, rajonghatnak érted azok, akik az utazás közben wc-re szeretnének menni, de az miattad állandóan foglalt.
2009. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Az előzőnek: biztos rajonghatnak, főleg múlt időben.
2009. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!