Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi a bírság, ha az ellenőr...

Mennyi a bírság, ha az ellenőr elkap a volán buszon, hogy levelezős diákkal diákbérletet használok vagy diákjegyet veszek, de nem az intézmény és a lakhelyem között?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 15:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És a büntetés ledolgozható közmunkában?
2012. nov. 23. 15:04
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Semennyi. Közlöd hogy nincs nálad a diákod, nem kívánod magad igazolni, és a következőnél leszállsz. Ugyanis nem igazoltathat, nem korlátozhatja a személyi szabadságod, és jogod van magad kizárni a közlekedésből ha nem akarod átadni az okmányaidat.


Egyébként azthiszem 8000ft a pótdíj.

2012. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És nem büntet meg, ha leszállok?
2012. nov. 23. 15:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
8000 a pótdíj + a jegy igazi ára, és nem lehet ledolgozni, viszont lehet kérni, hogy 3 részletben fizesd ki. Amúgy, ha rajtakapnak, nem szállhatsz le csak úgy!!! Az ellenőr kihívja a rendőrséget a következő megállóhoz, ha nem mutatod be az irataid, nem engednek leszállni! Ès olyankor még feljelentést is tesznek!
2012. nov. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam, hogy le lehet dolgozni, mivel pénzbírság ez is.
2012. nov. 23. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nem bírság, hanem pótdíj, teljesen más. Más kérdés, hogy a Volán "bírságnak" nevezi, de jogilag nem az. Ez szerződésszegésből eredő díjfizetési kötelezettség.

És igen, ha nem igazolod magad, akkor rendőrt hívhat.

2012. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tesznek feljelentést, ez hülyeség, csak átadják az adatokat az ellenőrnek, ezért járnak újabban közteresek az BKV-ellenőrökkel. De ez távolsági buszon nem működik, simán közlöd hogy nem igazolod magad, és kizárod magad az utazásból.


Lehet lepontozni, de így működik.

2012. nov. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én távolsági buszon voltam szemtanúja annak, hogy rendőrt hívtak a következő megállóhoz. Szóval mint mondtam, nem szállhatsz le csak úgy.
2012. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem az ellenőrtől függ, hogy mit tesz.

Én ma lebuktam, mert diákot vettem egy volán buszra, és nem az egyetemre mentem. Szerencsére megúsztam annyival, hogy vettem egy egész jegyet.

2012. nov. 23. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7., senki nem beszélt feljelentésről. Rendőrt hívnak, mert a rendőr igazoltathat. A rendőr kihívása nem egyenlő a feljelentéssel.
2012. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!