Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tényleg lesz egy ilyen új...

Tényleg lesz egy ilyen új törvény 2013. január 1-től? Ha igen, mi a véleményetek róla? Lent

Figyelt kérdés

Szóval, azt hallottam, hogy január 1-től egy olyan törvényt akarnak behozni, hogy az autóbusz nem indulhat el a megállóból addig, amíg minden nyugdíjas helyet nem foglalt. Én pl. fiatal vagyok (21 éves), és ha feljön a mamika a tömött buszra, akkor nekem át kell adnom a helyem, különben nem indulhat el a sofőr, és még meg is büntethet.

Ha tényleg lesz ilyen, bennem felmerült pár kérdés:

1, Mit csinálnak akkor, ha a buszon csak nyugdíjasok ülnek, minden helyen, és felszáll még egy? Akkor a busz örökre ott fog maradni, mert nem indulhat el?

2, Azért kicsit zavaró, hogy elég borsos árat fizetek/fizetünk azért a jegyért/bérletért, a nyugdíjas meg lóf*szt se, és még adjam át kötelezően a helyemet is... A piacon érdekes módon órákig tud állni és beszélgetni, a buszon nem tudja megtenni ugyanezt?

3, Azon is el kéne gondolkodni, hogy egy fiatal ember is lehet beteg, vagy vannak kismamák is; akkor azoknak is át kell adni a helyet, csak mert a zsémbes, 150 macskát tartó Erzsike néni idős?


Nektek mi a véleményetek?



2012. nov. 24. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

B*u*z*i ez a rendszer...

Úgy sem fogják betartani,mivel csak menetrendhez van kötve,és nem fog ezzel szarakodni.Meg majd pont egy 140kg-s cigánnyal fog veszekedni,hogy márpedig Jolánka néninek át kell adni a helyet...

Amúgy nem egy öreg nénit bácsit láttam már,hogy ilyen kis pecaszékbe ül le.Ilyen kis összecsukható kis ülésre.

2012. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem lesz ilyen törvény, annyi a valóságtartalma mint annak hogy 21évre emelik a B-s jogsi korhatárárt.


Valaki mindig unatkozik és kitalál ilyeneket , nem kell elsőre bevenni.

2012. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A süket meséli, hogy a vak látta a bénát szaladni, neki is a néma mondta!


Na ennyi a valóságalapja...

2012. nov. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt mégis hol hallottad? Tény hogy a politikai elit ma agyrém, de ennyire ők sem hülyék.
2012. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Szükségtelen érvelnie ellene, mert biztosan nem lesz ilyen törvény.

Ha elképzeli is valaki, ki tartaná be? Pl. törvény van arra, hogy buszmegállóban és annak 5 m-es környezetében tilos dohányozni, ráadásul ez minden további nélkül betartható. És?

2012. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz ilyen törvény. Csak az változik, hogy az egyes utascsoportok milyen sorrendben kerüljenek beszállításra, ha több utas jelentkezik egy járatnál, mint amennyien felférnek. De ha jól emlékszem, nem az ingyen utazók lesznek az első körben.
2012. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
bocsi off: "a busz örökre ott fog maradni" --> ezen besírtam :D
2012. dec. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!