Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet valakiből jegyviz...

Dj justin kérdése:

Hogyan lehet valakiből jegyvizsgáló a máv-nál?

Figyelt kérdés
Sziasztok, na szóval az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet valaki jegyvizsgáló?Milyen végzettség kell, gey érettségi elég vagy kell más is?Jobban belehet jutni ha valakinek az egyik rokona vagy szülő nagy ember a mávnál, mert hallottam már hogy sok helyre csak ismertséggel lehet bejutni.

2012. nov. 26. 17:05
 1/7 10 deka farhát ***** válasza:

Az alábbi helyeken tudsz érdeklődni:


[link]


Érettségi elég. Nem kell protekció.


Lesz tanfolyam (a végén vizsgával), meg orvosi alkalmassági vizsgálat még az elején (hogy hamar kiderüljön, ha alkalmatlan vagy a munkakör betöltésére).


A jegyvizsgáló egyébként az a munkakör, ahol viszonylag nagy a fluktuáció és gyakran van emberhiány, tehát véleményem szerint közel 100% az esély, hogy bejutsz (persze, ha orvosilag alkalmas vagy).

2012. nov. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2012. nov. 28. 16:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem helytálló, amit az első írt.


A hozzád legközelebb lévő Személyszállítási Szolgáltatási Központban kell jelentkezni, fényképes önéletrajzzal.


Amikor úgy döntenek, hogy indítanak tanfolyamot, értesítenek a felvételi időpontjáról. A felvételin van tesztírás, szóban szituációs feladat és rendes állásinterjú. Ezek alapján eldöntik, hogy kik azok, akiket felvesznek. Ha köztük vagy, akkor elküldenek orvosi alkalmassági vizsgálatra.(vasútorvosi 2.csoportú) Itt van minden földi jó, labor, pszichológia, EKG, fül-orr gége, hallás, szem stb. stb. Ha minden rendben van, megkapod az alkalmassági határozatot. Ezután jön a tanfolyam, ahol azért keményen kell tanulni. A végén vizsgázol és mehetsz felügyelet alatt dolgozni, ezután sima jegyvizsgálóként alkalmaznak 3hónapig majd utána leszel vezető jegyvizsgáló.


Protekció valóban nem kell, de azért számít az is. Mindig túljelentkezés van természetesen, annak ellenére, hogy tulajdonképpen sehol nem hirdetik meg. Tehát egyáltalán nem olyan egyszerű bejutni. Ráadásul tanfolyamból is csak 1 vagy 2 szokott indulni évente.

2012. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tudom de én egy vasuti iskolából,mehetek oda majd.köszönöm neked is
2012. nov. 29. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz a vasúti iskolában?

Szerintem ez miatt nem indulsz előnyből. Ami a leginkább számít, az a teszt és, hogy az elbeszélgetésen mennyire teljesítesz jól, mennyire vagy szimpatikus nekik.

2012. nov. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát 12.-es vagyok,jővőre ballagok közlekedésin vagyok aztán lehet menni okj képzésre és majd fogok jegyvizsgáló tanfolyamra
2012. nov. 29. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Jegyvizsgáló tanfolyamra sulin keresztül nem tudsz menni. Csak az az egy menete van, amit írtam.
2012. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!