Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehet a Közterület-felügye...

Korisánszky Milán kérdése:

Mit tehet a Közterület-felügyelő a Metró kijáratnál?

Figyelt kérdés
Metróval utaztam a Népligetre kifelé menet a lépcsőnél szokás szerint álltak az ellenőrök, VAN érvényes diákigazolványom és bérletem és mikor odaértem elé felmutattam neki mind kettő azonban ő mondta, hogy mutassam a diákom hátúját megtettem BÁR tudtommal ezt nem vagyok köteles neki megtenni majd közölte, hogy kikel töltenem a bérletemet, erre én azt mondtam neki hogy majd otthon megteszem (kiemelném, hogy a bérletemet csak én használom senki más csak lusta vagyok kitölteni) megyek tovább valamiért elém termett a Közterület-felügyelő és közölte velem mutassam meg az ellenőrnek a Bérletemet én mondtam, hogy meg tettem erre már az ellenőr is mögöttem termet és mondta, hogy az első használatba vétel előtt köteles vagyok kitölteni a bérletemet én erre "majd ott hon most sietek" erre a Közterület-felügyelős még inkább elém állt és az ellenőr tovább erősködött végül elővetem a tollam és kitöltöttem, mindez a BKV területén zajlott le.

2012. nov. 27. 13:54
 1/7 intrepid ***** válasza:
100%
Olcsón megúsztad, megpótdíjazhatott volna. Leírtad a kérdésedben a varázsmondatot:, "az első használatbavétel előtt". A közterületfelügyelő pedig igazoltathat, ha megtagadod, akkor a rendőr érkezéséig visszatarthat.
2012. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Természetesen megnézheti a diák hátoldalán az érvényességet, ez legalább olyan, mint hogy Te is megnézheted a tej lejárati dátumát a boltban, mielőtt megveszed. A kérdésedben ott a válasz is, első használat előtt ki KELL tölteni a bérletszelvényt, ez a bérletigazolványon, a bkk honlapján és a járműveken is ki van függesztve. Így érvénytelen bérlettel utaztál (nem csak megvenni kell), örülj neki, hogy a végén elengedtek.
2012. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

csillagvirág mi lenne ha a teli.evert szabályoknak megfelelöen járnál el kitöltenéd azt az elba.ott papirdarabot?ne legyél már elfoglalt..megvághatna úgy igy az ünnepek alkalmával hogy nézegethetnél ha a BKV területén ami magánterület neki állsz okoskodni ill gusztustalankodni akármelyik alkalmazottal elkenik a szádat és rendört hivnak rád..szerinted mennyi esettel kell foglalkozniuk naponta?hozzád hasonló flegma kis pöc

.sökkel?nem emberek vagy mi?Te szegtél szabályt és ezt nehezményezed..aha..roppant érdekes..

2012. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Közterületes egyébként igazoltathat, ennek megtagadása esetén fizikai erővel ott tarthat amíg kijönnek a rendőrök.

Az ellenőrnek meg köteles vagy felmutatni a diákod hátulját mert csak érvényes diákkal együtt érvényes a bérlet, és ezt leellenőrizheti.

2012. nov. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Közterület-felügyelőre vonatkozott a kérdés, hogy beállhat- így elém (az igazoltatás szándékát szóba se hozta), ha igazoltatni akart volna annak eleget tettem volna, mert erről volt tudomásom, hogy már neki is köteles vagyok igazolni magam, viszont a használat előtti dogot csak most tudta meg, miután elolvastam a hátúját a bérletnek, ott viszont csak a bérlet át adását írják kötelezőnek, az igazolványét nem.
2012. nov. 27. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beállhat eléd, igazoltathat vagy rendőri intézkedésig testi kényszer alkalmazásával visszatarthat a közteres. Az ellenőr sajnos nem.
2012. nov. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%
a bérleten a hozzá tartozó igazolvány számát fel kell tüntetni az első utazás ELŐTT, különben te vagy a tamás. ne okoskodj. nem menő, hogy itt vergődsz hogy kemény vagy az ellenőrökkel, mert nem töltöd ki a bérleted. pofád nagy, eszed nulla. szomorú.
2012. nov. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!