Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közterület felügyelő viselkedh...

Közterület felügyelő viselkedhet úgy mint egy ellenőr?

Figyelt kérdés
Megtörténhet az hogy utazok a buszon, látok az ablakból egy embert, az felszáll és előrántja közterület felügyelős karszalagját és elkezdi az embereket ellenőrizgetni? Mert én amikor láttam 1-2 ilyen alakot (kb 6 év alatt ha láttam ötöt...) akkor kabátjuk volt meg egyenruha. Csinálhat ilyet? Ha igen akkor Ezek nem túlságosan büntetésen alapuló módszerek?
2011. febr. 3. 12:52
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
39%
Mi van? Azért vezeték be ezt a relytet ruhás mikor felszál karszalagos módszert mert az egyenruha láttán a blicelők azzonal leszálnának a járműről ha meglátnák őket.
2011. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
61%
Mi az, hogy túlságosan büntetésen alapuló? Ember, tanulj már meg fogalmazni, értelmetlen a kérdésed! Arra, amit ki lehett belöle bogozni, arra a válasz, nem. Megteheti, nem jogtalan, hogy rejtözködik. Aki vesz jegyet, bérletet, annak oly'mindegy ki ellenörzi,milyen ruhában, aki meg bliccel, annak legyen annyi vér a pucájában, hogy ha elcsípik, akár a semmiböl elöbukkanó örök, akkor vállalja a következményeket.
2011. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim válasza:
Elnézést kérek, de tudomásom szerint a bkv ellenőrrel együtt volt tervezett a közter.felügyelő jelenléte, ugyanis neki van joga az igazoltatásra.Tehát az egyik irni a másik olvasni tud elmélet. Ha változott valami elnézést de a szövegeket ,ami a rendeletkor kijött szó szerint szoktam értelmezni.
2011. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:

Miert van az hogy mindig arra akarjak hasznalni a jogszeruseget meg a jog betujet, hogy elbujjanak moge?

Ha jon valaki ellenorizni, es van jegyem megmutatom. Ha nem, akkor meg nekiallnak trukkozni, hogy jogosan keri-e, esatobbi esatobbi...

2011. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

Munkanélküliként elég nehéz bérletet venni...


Egyébként a fogalmazási készségeimmel nincsenek problémák de egyesek szövegértési készségeivel sokkal inkább.


De ha valaki szerint nem büntetésen alapuló a rejtett ruhás módszer az jó nagy idióta. Miért nincs akkor minden buszon 1-1 kalauz aki egyfolytában ellenőrzi a jegyeket? Miért kell szúrópróba szerűen arra pályázni hogy biztos azt hiszik a bliccelők most nem jön ellenőr? Ha annyira úgy érzi a bkv hogy a bliccelők miatt olyan hatalmas a pénzhiány a cégnél akkor miért nem állít egy embert a járművek élére így 100%-osan kiküszöbölve a bliccelést. Miért nem?! mert jobban megéri a bkv-nak büntetést kiküldeni mint több munkahelyet teremteni...


Másrészt a város tiszta szemét és a közterület felügyelők nem csinálnak semmit. Régen a közterület felügyelőt úgy hívták hogy parkőr, szöges bottal a kezében. Nem is mert senki sem szemetelni... Őrzik a szemetet és baszogatják a munkanélküli bkv utasokat.

2011. febr. 3. 14:31
 6/50 anonim ***** válasza:
73%
Eddig is büntető jellegű volt, pedig a BKV továbbra sem hatóság. Igazából nem az a baj, hogy büntetnek, hanem ez az egész kiváltságos helyzet, hogy ha nekem nem fizetnek, kb. semmit sem tehetek, ők meg megvédhetik magukat. A másik fele meg, hogy elvileg a buszra való felszállással automatikusan szerződést kötök a BKV-val, amiről az emberek zöme nem tud, nincs kitéve a megállókban és a buszokon sem a teljes és pontos szövege. A harmadik, amit nem értek, hogy ha szerződés van a buszon utazók és a BKV között, amiért ugye büntethetik is az utast, ha nem tartja be a maga részét, akkor a bliccelőktől milyen jogon vonják meg a biztosítást. Ő fizessen a bliccelésért, de akkor fizessen a biztosító is, ha baleset éri. Szerintem így korrektebb lenne.
2011. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
43%
Senkit nem érdekel, hogy munkanélküli vagy. Nem csak akkor kell jegyet venni vagy lyukasztani ha tudod hogy ellenőrizni fognak. Írták előttem is, aki jegyet vesz, annak ugyanmind1 ki ellenőrzi, lehet azon akár láthatatlanná tévő köpeny is. Nincs pénz minden járműre 1 ellenőrt rakni, illetve ilyen körülmények között NEM is utazhatnál, hiszen nincs pénzed jegyre, tehát örülj, hogy van lehetőséged bliccelni, de ne fröcsögj, ha megbüntetnek, tisztában voltál ezzel akkor amikor nem vettél jegyet de felszálltál a tömegközlekedésre. És pont.
2011. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
Ne az válaszoljon a kérdésre aki beletörődik egy önbíráskodó cég monopolhelyzetébe. De legtöbben úgy válaszoltok mintha a parlamentben lennénk.
2011. febr. 3. 14:46
 9/50 anonim ***** válasza:
82%

"Ne az válaszoljon a kérdésre aki beletörődik egy önbíráskodó cég monopolhelyzetébe. De legtöbben úgy válaszoltok mintha a parlamentben lennénk."


Bazki te el vagy tévedve.

Te egy cég szolgáltatását veszed igénybe, amiért nem vagy hajlandó fizetni.

A cég csak a jogos követelését, a jogos menetdíjat igyekszik behajtani rajtad, semmi mást. Plusz a bűntetést emrt ezt a menetdíjat csak utólag vagy hajlandó megfizetni.

Ez nem elfogadás-nem elfogadás kérdése, NORMÁLIS társadalomban teljesen természetes, hogy ha igénybeveszel egy szolgáltatást, akkor FIZETSZ érte. Tökmindegy munkanélküli vagy hajléktalan vagy kisdiák vagy akkor is.

Csak sajnos kialakult egy tévképzet, hogy a tömegközlekedés ingyen van meg a vezetők is lopnak meg így meg úgy meg amúgy. Csak az a baj, hogy azt a buszt üres mendemondákkal NEM lehet megtankolni, és a buszvezetőnek sem lesz ebből fizetése.

Ha nem tetszik a szolgáltatás, vagy nem akarsz fizetni, menj gyalog! MUnkanélküliként még rá is érsz.


A Tescoban is felháborodsz ha ellopopd a kiló kenyeret, akkor a biztonsági őr ki fogja hívni rád a rendőrséget? Neki is előadod ezt a "Túl bűntetésalapú a rendszer" előadásodat?

Vagy ott szimplán nem lopsz mert tudod 100%-ra hogy lebuksz?

2011. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

@15:12

A BKV nem hatóság, nem "büntethet", ahogyan én se verhetem meg azt, aki lop tőlem vagy máshogy megkárosít. Önvédelem esetén is igazolnom kell, hogy minden ütésem jogos önvédelem volt és nem önbíráskodás. A BKV szabályzata nem véletlen nem nevezi büntetésnek ezt a tételt, mert nem is nevezheti annak. Én ha sérelem ér, akkor nagyon komoly keretek között kell bizonyítanom, hogy tényleg az ért. A BKV nem tudja bebizonyítani, hogy bármilyen konkrét kár érte volna, max. egy jegy ára. A busz a bliccelők nélkül és velük is ugyanúgy elindul és azt sem tudja bebizonyítani, hogy a bliccelő rendszeresen bliccel. Az is necces, hogy a szerződést ráutaló magatartással fogadjuk el -- de ha az ember nem ismeri a szerződést, mert nincs kitéve a megállóban, és az ellenőr felvilágosítása után simán leszáll, annál nem mondanám, hogy érvényes lenne rá, hogy ráutaló lett volna a magatartása. Igazából ez inkább jogi kérdés, szerintem rossz a kategória.

2011. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!