Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tud tenni a BKV ellenőr...

Mit tud tenni a BKV ellenőr és a vele tartó közterület-felügyelő az alábbi esetekben?

Figyelt kérdés

1. A lyukasztónál állok, kezemben a jeggyel, és csak akkor érvényesítem, amikor odalépnek hozzám.

2. Nincs nálam igazoltatásra alkalmas okmány. Ilyenkor mit tud tenni a közterület-felügyelő?

3. Úgy teszek, mint aki alszik, és amikor odajön az ellenőr, felébredek és "észbe kapok", hogy pont most kell leszállnom (természetesen a megállóban ébredek fel).

4. Addig keresem a jegyemet vagy a bérletemet, míg egy megállóba érkezünk, és ott leszállok.


Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire etikus a bliccelés, kérem az ilyen hozzászólásokkal kíméljetek. (Egyébként sem a budapesti tömegközlekedést tenném jobbá a jegy/bérlet megvásárlásával, hanem a vezetőség által elsikkasztható összeget gyarapítanám.)

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 27. 07:18
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:

Kössz az ötleteket!:D

Sztem ha szerencséd van mindegyiket meg tudod ugy csinálni hogy ne legyen semmi.

ha nincs szerencséd, akkor igazoltatnak, ha nincs nálad okmány bevisznek a rendőrségre.Hallottam olyan esetről hogy egy 17 éves kislányt közrefogott egy vagon ujonc rendőr, és addig el nem engedték ameddig nem mutatott valamit. van ilyen is. A legjobb és legokosabb döntés sztem, ha veszel pár jegyet, és amikor rizikósnak látod, kilyukasztod.

2011. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim válasza:

Ja és még annyi, hogy az ellenőr csak a munkáját végzi.

és ha rendesen, embrien végzi, akkor sztem meg lehet beszélni mindent normálisan.

2011. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
43%

"Egyébként sem a budapesti tömegközlekedést tenném jobbá a jegy/bérlet megvásárlásával, hanem a vezetőség által elsikkasztható összeget gyarapítanám"


Basszus, mindenhez hozzá lehetne így állni és ha mindenki így is állna hozzá.. legalább valami jobb indokot találj ki, mert ez rém általános iskolás.


Amúgy ez a 4 eset is tisztára alsótagozat..

remélem, 17 év alatt vagy.


Amúgy nem vagyok ellenőr és nem vagyok tisztában a mostani módszerekkel, mindenesetre a 3.4. pontot nem fogja senki bevenni. A 2. pontot nem tudom, az 1.-nél legalább még nem sz@rsz bele az egészbe.. ha jószándékú ellenőrrel futsz össze, akkor az 1. pont simán mehet, sőt, ha odalép melléd és odaadod a még ki nem lyukasztott jegyed, akkor se fog felhajtást csinálni, kettétépi oszt megy tovább. A legtöbben már kiégtek és örülnek ennek is.


23 bérletes lány

2011. jan. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

23 bérletes lány! Mivel nem véleményekre vagyok kíváncsi, ezért a beírásod első részére nem is reagálok. Csak annyit, hogy ha 17 év alatti lennék, akkor nem sajnálnám azt a 4 ezer forintot bérletre. De 80 ezer forintos fizetésből 10 ezerért bérletet venni matematikai képtelenség.

A 4-es pont nem hiszem, hogy teljesen működésképtelen lenne, hiszen a járatok kb. percenként megállnak. Annyi idő meg nem sok egy keresgélésre. Kérdés, hogy a közterület-felügyelő feltarthat-e addig, míg nem mutatom fel a jegyet/bérletet.

2011. jan. 27. 08:17
 5/46 A kérdező kommentje:

Még egy lehetséges módszer, szerintetek ez működne?


Előveszek a zsebemből egy marék lyukasztott jegyet, és válassza ki, melyik az érvényes... Amíg válogat, addig leszállok.

2011. jan. 27. 08:20
 6/46 anonim ***** válasza:
12%
az utolsó a nyerő :D:D
2011. jan. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
15%

rosszul állsz a matekkal Kedves Kérdező, ugyanis akár 8 bérletet is vehetsz ennyi pénzből. 9et már tényleg matematikai képtelenség.


Egyébként gusztustalan a hozzáállásod, remélem egyesével az összes módszert bebukod aztán majd matekolhatsz a büntetés kifizetésén -.-'


sajnálom

2011. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
Egyik sem működik, esetleg az első, de az is necces. A közterület felügyelő rendőrt hívhat és feltartóztathat, míg a rendőr a helyszínre nem ér.
2011. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
68%

1. A lyukasztónál állok, kezemben a jeggyel, és csak akkor érvényesítem, amikor odalépnek hozzám.


Nem fog sikerülni, nem veszed észre, amikor jönnek, és mire körbeállnak, nem férsz oda a lyukasztóhoz. (Mellesleg tömegnyomorban nem tudsz mindig a lyukasztóhoz állni.) Mit tudnak tenni, ha mégis sikerül? Anyáznak, megaláznak, mindenki téged fog nézni. Rosszabb esetben lökdösnek, bántalmaznak, ami nem jogszerű, de hát az sem az, amit te csinálsz, tehát kvittek vagytok.


2. Nincs nálam igazoltatásra alkalmas okmány. Ilyenkor mit tud tenni a közterület-felügyelő?


Rendőrt hívhat, és mivel többen vannak, nem fogsz tudni meglógni. A rendőrség bevihet. Megvárod, míg valaki érted jön, és kifizeted az intézkedés költségét. Több lesz, mint a jegy és a bérlet. Kifizeted a büntetést, mert nem volt nálad irat, kifizeted a bkv büntetést is, mert nem volt jegyed.


3. Úgy teszek, mint aki alszik, és amikor odajön az ellenőr, felébredek és "észbe kapok", hogy pont most kell leszállnom (természetesen a megállóban ébredek fel).


Állva alszol? Érdekes lesz. De ha még lenne is ülőhely, a bérleteket az ajtó bezáródása után kezdik kérni, a köv. megálló meg messze van, nem tudod ennyi ideig húzni az időt. Ráadásul le is fognak szállni veled. Innentől lásd 2. pont, ha nem adsz igazolvány, vagy szépen beismered, hogy nincs bérleted és megbüntetnek.


4. Addig keresem a jegyemet vagy a bérletemet, míg egy megállóba érkezünk, és ott leszállok.


Leszállnak veled, hogy legyen időd megtalálni.

2011. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

"rosszul állsz a matekkal Kedves Kérdező, ugyanis akár 8 bérletet is vehetsz ennyi pénzből. 9et már tényleg matematikai képtelenség."


Természetesen a havi 80 ezer forintból kizárólag bérletet kell vennem... Nem eszem, nincs rezsiköltségem és más egyéb kiadásom. Igazad van, elszámoltam magam.

2011. jan. 27. 09:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!