Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nem szeretik a buszsofőr...

Miért nem szeretik a buszsofőrök, ha a járművüket lefényképezik?

Figyelt kérdés

Nem egy helyen olvastam/hallottam már, hogy sok vezető ki nem állhatja, ha az általa vezetett gépekről fotót készít valaki. Ez azért érdekes, mert én meg voltam győződve arról, hogy kifejezetten büszkék a masinájukra a sofőrök - pedig valljuk be, nem is a buszvezető érdekli a legtöbb embert, hanem a járgány, legrosszabb esetben meg pár pillanat alatt el lehet homályosítani Photoshopban a "nemkívánatos részeket". Tudtommal ez pedig törvényileg nem ütközik semmiféle szabályba sem, főleg akkor, ha csupán hobbiból, saját felhasználásra készülnek a képek, még csak az utasokat sem zavarva, a járdáról.

A buszsofőröknek mi a véleményük erről? (Mozdonyvezetőkre szintén vonatkozik a kérdés.)


2012. nov. 30. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mert lehet hogy egy női egyed ott áll a sofőr mellett, és akkor bukta van ha meglátja a sofőr felesége/barátnője.

tudok ilyen miatti válásról is.

2012. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez annyira abszurdnak hangzik pedig...:) Főleg úgy, hogy mint írtam is: néhány perc alatt homályossá és felismerhetetlenné lehet tenni az arcokat.
2012. nov. 30. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Mert nem tudják, hogy ki és milyen szándékkal készíti a képeket.


Nem tudhatja, hogy a fotós csak a járművek iránt érdeklődik mindenféle rossz szándék nélkül vagy pedig a képekkel a sofőrre nézne rossz célja van. Pl telefonál/cigizik és akkor készül a kép. Hiheti azt, hogy egy rossz szándékú blogger aki teleposztolja vele a netet. Nyilván ebből lehetnek gondjai a sofőrnek. Vagy éppen a BKV/VOLÁN/MÁV embere aki amolyan belső ellenőrzést hajt végre.


Meg amúgy is. Én se szeretném, hogy vadidegen emberek fényképezgessenek még akkor sem ha sejtem, hogy én én vagyok a fénykép fő témája.

2012. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
az én buszaimat nyugodtan lefényképezheted. Engem sose fényképezett senki, pedig pár évvel ezelőtt még viszoylag csinos buszvezető voltam. Ez most már nem igaz sajna, ráadásul most gyesen vagyok, de ha visszamegyek dolgozni, bármikor lefényképezheted a buszomat. (szép munkásjáratok,gondolhatod kit érdekel egy csotrogány)
2012. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Félig-meddig érthető, viszont szerintem az összes busz- és vonatfotós mindenféle hátsó szándék nélkül fotózza a gépeket, a sofőröket pedig tisztelik annyira, hogy ha kivehetőre is sikerül egy-egy arc, azt rendszerint a már említett módszerrel megoldják. Nekem egyébként nincsen olyan fényképezőm, amivel normális képeket lehetne készíteni, úgyhogy még személyesen nem volt ilyen élményem.

Belső ellenőrzésre még nem is gondoltam, bármilyen nyilvánvaló is így, utólag belegondolva. Bár akkor meg hiába mutatná ki nemtetszését, sőt tán még csak maga alatt vágja a fát azzal.:)

2012. nov. 30. 20:04
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: rendben, ha végre lesz egy értékelhető fényképezőm és véletlen látnálak, meglesz!:)
2012. nov. 30. 20:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyszerű, ha ilyened van fogod magad, odaballagsz a pilótához, közlöd vele hogy szeretnél egy fényképet a buszról, nem ellenőr vagy csak hobbifotós, és nem lesz gond. :)


Ez alap, ha látok egy ritka gépet én is lövök egy képet (pl tegnap BP-n láttam egy General Lee festésű Chargert) , de mindig odaballagok, és közlöm hogy nem közterületes vagy jakuza vagyok, csak tetszik a gép. Ugyanis szerintem senki sem szereti ha idegenek fényképezik, úgy hogy nem tudja miért.

2012. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem,ha csak úgy lefotóznak.Ha valakinek tetszik a buszom,jöjjön,oda,és mondja,hogy,nem akar semmi rosszat,csak hobbi célra szeretne a buszról fotót.Akkor kiszállok,és fotózhatja bátran...

Egyébként ha téged csak úgy lefényképeznének,úgy,hogy nem is tudod,miért tették,hogy esne??Ez meg egy munkahely,és bárkit elküldhetnek piti dolgokért is ebbe a munkanélküliségbe..Ezért nem szeretjük.

Ha tiszteltek minket,akkor még annyival megtisztelhetnétek,hogy odajöttök,és elmondod,mi az ábra.

2012. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igaz, persze, értem én, csak mondjuk egy volános busz sofőrjének aligha szólhat az ember, hogy "legyen szíves, szálljon már ki a 24-es fő járatból egy pár percre egy kép erejéig!" :) Amúgy én is egyértelműnek tartom, hogy egy álló gép sofőrjének azért illik szólni. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 1. 14:13
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki tisztességesen végzi a munkáját és nem bagózik, nem mobilozik, nem csajozik, hanem szabályosan vezet, annak az ég adta világon semmi félnivalója nincsen a fotósoktól. És amúgy sem tiltja jogszabály közterületen a közlekedési eszközök fotózását. Csak a vaku no-go, mert elvakíthatja a vezért.
2012. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!