Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen jellegzetességeik...

Milyen jellegzetességeik vannak a BKV ellenőröknek, hogyan lehet őket könnyen kiszúrni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetesen azt mondják hogy "Jónapot kívánok, jegyeket, bérleteket!".


Különös ismertetőjelük nincs, amíg nem teszi fel a karszalagot nem szúrod ki ha nincs rutinod.

2012. dec. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Rutin?

Még az sem megoldás. Legutóbb valami plázacica szerű jelenség szállt fel a buszra és az tette fel a karszalagot. :/

2012. dec. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, én meg egy 110 kilós bőrkabátos ürgéről hittem azt, hogy előrántja a kést, közbe meg a karszalagot dugdosta, és buszon!
2012. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát így télen elég nehezen. Nyáron nagyon gyakran fehér inget viselnek és az táskájukról is fel lehet ismerni őket. 3 éve felszállt egy srác a trolira, egyből tudtam, hogy ellenőr. Aztán tényleg az volt. Azóta nem ültem bkv-n hála a jó istennek.
2012. dec. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
onnan, hogy remélhetőleg iszonyatosan megbüntet, ha bliccelsz :)
2012. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha látsz 4 emberszerű lényt hasi-tasival, akik egy kupacban állnak a megállóban, majd amikor megáll a busz vagy villamos, akkor mind külön ajtón száll fel, azok biztos ellenőrök!

:D

2012. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Ugyanazt tudom mondani, amit a londoni metróban olvastam egy plakáton:


- Hogyan lehet kiszúrni az ellenőröket?

- ???

- Ugyanúgy néznek ki, mint te!


Vagyis, gyakran civil ruhában közlekednek. Sőt, a múltkor elterelő hadműveletként az egyiknél volt egy teszkós szatyor is, mintha épp a boltból jött volna (bár lehet, hogy tényleg onnan jött, munkaidőbe belefér :) ).

2012. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

100%-os módszer nincs: az övtáskás emberek szétrebbenő csoportja árulkodó, de általában csak felszállásuk után, a karszalagról derül ki, ki az ellenőr. Azonban néha járnak egyenruhás ellenőrök (vagy anèlkül, de egyenruhás közteresekkel), ők meg nyilván a zsúfoltabb járatokon vadásznak, ahol a tömeg miatt nehezebb kiszúrni őket.


Én úgy védekezek ellenük, hogy mindig veszek bérletet, jövőre már úgyis jár cafeteriában.

2012. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy elég változatos a felhozatal, volt már kigyúrt állat, fiatal srác, volt hajléktalannak tűnő szakállas bácsi, meg volt helyes csaj is.


A csajnál mikor felszállt első gondolatom az volt: "honnan ismerős nekem ez a lány...?"...aztán megszólalt h jegyeket bérleteket én meg "Ja hogy innen" :D

2012. dec. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Hát már sokszor civilben nyomják és fel se lehet őket ismerni,csak ha már felteszi a karszalagot és kéri a bérletet:D
2012. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!