Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jövőre valóban érkeznek majd...

Jövőre valóban érkeznek majd új vonatok?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam vmelyik hiradóban, hogy felújítottak 1-2 állomást asszem tárnok és kápolnásgyék közt és utána mondták h jön 1-2 új vonat...ebből mi igaz?mert ugye ez magyarország....

2012. dec. 14. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Tendert írtak rá ki, azonban a finanszírozás erősen kérdéses...
2012. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel Itt lakom Gárdonyba én is hallottam róla,de én máshogy hallottam. Állítólag azért cserélték ki a sínpárt,mert szeretnék Székesfehérvár-Budapest vonalon lecserélni a régi vonatokat Flirt vasútra.Ez azért szükséges,mert így csökkenne a menetidő és helyenként jóval nagyobb sebességet tudnának elérni.
2012. dec. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy az Kápolnásnyék.
2012. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A 30-as vonalat (Szfvár-BP Déli) azért újították fel mert kaptak EU-s pénz fejlesztésre, 160km/h-ra emelik a pályasebességet. A vonatok egy része már 4éve Flirt, vonattender jelenleg nincs, de terveznek egyet, mondjuk a finanszírozás valóban kérdéses.
2012. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van vonattender, a napokban írják vagy írták ki!
2012. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na de mire ebből vonat lesz, az legkorábban 2014 vagy 2015.

Na de a Flirt is jó oda!

2012. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 darujev ***** válasza:

Tárnok és Székesfehérvár közt újult meg a vonal, jelenleg tart a Kelenföld-Tárnok szakasz átépítése. 2007 áprilisa óta állt forgalomba 60 Flirt motorvonat, aminek egy része jelenleg is az említett 30a vasútvonalon közlekedik.

A most az aktuális eu-s finanszírozási ciklus még le nem hívott pénzét szeretnék gyorsan elkölteni, ennek legrövidebb haridővel lezavarható lehetősége a járműbeszerzés.. úgyhogy kiírtak egy tendert 42(+6gysev) motorvonatra, 2015 szeptemberi szállítási határidővel. Eddig 8 cég érdeklődött, január elejéig lehet indulni a tenderen..

Üzemeltetői szempontból a további Flirt motorvonatok lennének a legjobbak, hiszen egy egységes flottát üzemeltetni sokkal jobb, ráadásul már megvannak az engedélyei.. + ha legalább részben is, de Szolnokon készülnének.

2012. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!