Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi volt a legégőbb dolog ami...

Mi volt a legégőbb dolog ami buszon történt veletek?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
otthon hagytam a bérletemet reggel, és hát nem tudtam és elkezdtem keresni, erre a sofőr mondta, hogy elvisz a célállomásig, mivel tudja hogy van bérletem, hazafele ezt másik sofőrnek kellett megmagyaráznom, hogy haza kell jutnom, de miért nincs nálam a bérlet...
2012. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Felszálltam olyan BKV járatra, ahol a jegyet kell mutatni a sofőrnek, de nem mutattam. Ez máskor is volt már párszor, és a sofőrök többnyire ügyet sem vetettek arra, hogy van-e nálam jegy. Most is az volt, hogy felszálltam, nem mutattam, mentem hátra, és leültem. De feltűnt, hogy miért nem indul a busz. Aztán mikor páran rámnéztek, leesett a tantusz, hogy miattam nem indul a sofőr addig, amíg ki nem lyukasztom a jegyet. Szégyen szemre előre kellett másznom, és ki kellett lyukasztom, miközben árgus szemekkel nézett a sofőr.


Autóm van, ritkán utazok BKV-val, de nonszensznek tartom, hogy egy 1-2 kilométeres útért 320, jövőre 350 Ft-ot fizessek. Fizetek ugye a benzinért, a parkolásért, az autó fenntartásával járó kötelező terhekért (biztosítás, adó, műszaki vizsga), a karbantartásért így együtt úgy havi 30 ezret, és akkor még van pofájuk ezt az abszurd tarifát is kifizettetni?

2012. dec. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

", és akkor még van pofájuk ezt az abszurd tarifát is kifizettetni?"


Miért mit szeretnél? Ingyen utazz a bkv-n mert fizettél adót?

Én meg ehessek ingyen az étteremben, csak mert sok áfát fizetek a bevásárlásaim után?

2012. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Csak emlékeztetnélek arra, hogy a budapesti jegy a legdrágább a maga nemében Európában. Máshol is van ilyen drága jegy (pl. 1,10 EUR) de az mindenütt legalább 60, de inkább 75 percig jó. A budapesti meg 5 percig. Mert a következő járműre már nem jó. De ami talán még érdekesebb, láttam egy felmérést, ami a magyarországival azonos jövedelmi kategóriába tartozó országok tömegközlekedési tarifáit hasonlította össze (pl. Pozsony, Vilnius), és azt állapították meg, hogy ezeken a helyeken 80-120 Ft között van egy jegy. A jövedelmekhez képest, de akár abszolút értelemben is Budapesten igenis kiemelkedően és pofátlanul drága a tömegközlekedés. És az autósok kopasztásáról már nem is beszéltem. Na ez így együtt már egy kicsit sok a magyar bérekhez képest.
2012. dec. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
78%
Én amikor a bkv-nál dolgoztam, volt egy ötletem: azokon a buszokon ahol van FOK-GYEM, illetve CANBUS rendszer, ott a jegyérvényesítő automatát össze lehetne kötni ezekkel a rendszerekkel és akkor itt is lehetne szakaszjegyekkel utazni. Igy pl. ha valaki a 7-es buszon csak egy megállót megy arra lehetne mondjuk 70 ft a jegy, de aki a Bosnyáktól az Etele térig utazik annak lehetne akár 400 ft is. Ehhez csak egy ügyes programozó kellene szerintem, meg annyi pénz ami a bliccelők miatt úgyis kiesik. Na most vagy jó az ötletem, vagy valami más a probléma, de nem valósult meg az biztos. Én meg vidéken lakok, most már Volános vagyok úgyhogy már nem is érdekel.
2012. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
71%
Bocs,kihgyatam egy szót: Na most vagy NEM jó az ötletem...
2012. dec. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Na ezzel teljesen egyetértenék. Nem az ötlettel volt a baj, hanem talán azzal, hogy nem Hagyó Miklósnak vagy Vitézy Dávidnak jutott eszébe...
2012. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a vidit. Nem lennél a helyébe. http://www.youtube.com/watch?v=uKXycjHbtRw

És ez tényleg megtörtént vele nem poén.

2012. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!