Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik ezek az "IC" vonatok Egerbe?

Mik ezek az "IC" vonatok Egerbe?

Figyelt kérdés
Viszonylag ritkán utazom Egerbe, de ma megtettem ezt az utat. A Keletiben csodálkozva láttam, hogy nincs már a megszokott sebesvonat, hanem csak Intercity van. Ezért - akaratlanul - vettem rá egy helyjegyet, de nem volt olyan vagon. Én 2. osztlyra vettem a jegyet, de az összes 2. osztályú vagon olyan fajta volt, mint a személyvonatokon (az a piros csíkos kényelmetlen fajta). Ezek között nem is volt 31-es számú, amibe a helyjegyem szólt. Volt egy 1. osztályú vagon ezzel a számmal (ez egész jól nézett ki), de hát az én jegyem nem abba szólt :( mi ez az új hülyeség? Kifizettetik a pótjegyet ezekért a vacak kocsikért, de még nincs is rajta ilyen számú vagon? ez már igazán pofátlanság... attól mert pár perccel rövidebb lett a menetidő, én ezt nem nevezném intercitynek. Lehet, hogy legközelebb inkább a Volánnal megyek

2012. dec. 21. 23:58
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
<MÁV>
2012. dec. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezek IC-gyors hibridek, Szegedre már régóta ilyenek mennek. A gyorsvonati részbe nem kell helyjegy.

2012. dec. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre mondják, hogy néma gyereknek híg a leve, innentől fogva meg is érdemled... Ha ugynis megkérdezted volna a kallert, akkor kiderül, hogy bizony a te pótjegyed abban a 31-es számú, amúgy elsó osztályúként jelölt kocsiba szól.
2012. dec. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kicsit furcsa, hogy ha nem vagy elégedett a kapott szolgáltatással, akkor miért nem érdeklődsz erről a szolgáltató legközelebbi képviselőjénél - jelen esetben a kalauznál?


Ugyanis ha tényleg nem volt olyan szàmú kocsi a vonatban, mint ahová a helyjegy szólt és más emelt komfortfokozatú kocsiba sem ülhettél át, akkor bizony a kalauz által kiállított igazolás alapjàn visszajárt volna a komfortdíj és talán a helybiztosítás díja is.


Egyébként erre érdemes odafigyelned a jövőben is, mert egyre több a hibrid IC, amely vegyesen továbbít pót- és helyjeggyel igénybe vehető, emelt komfortfokozatú kocsikat és sima gyorsvonati kocsikat is, melyekbe nem kell pót- vagy helyjegy. Szeged és Eger felé egész évben ez a rendszer, a Balatonra pedig nyaranta mennek ilyen vonatok.

2012. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Nem olyan régóta járnak Egerbe ezek a fajta vonatok, az egésznek az a lényege, hogy már nem áll meg a kisebb megállóhelyeken, azokra külön vonatot indítanak...De a sebes vonat részébe tényleg nem kell helyjegy... szóval nagyjából ugyanolyan mint eddig, csak gyorsabb negyed órával..
2012. dec. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha egy kicsit jobban megnézted volna, azon a kocsin a 31-es alatt egy ilyen tábla volt kitéve:

[link]

Ezzel elég egyértelművé válik a helyzet :)

Legközelebb inkább kérdezz bátran, ahelyett, hogy volánnal mész. Néma gyereknek anyja sem látja a fától az erdőt.

A volánnál is felszállhatsz az ellenkező irányba tartó buszra, ha nem figyelsz oda vagy nem tájékozódsz :)

2012. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ilyen hibriddel utaztam pár éve a Balatonra, és vettem pótjegyet, mert féltem, hogy nem lesz ülőhelyem. Az IC kocsi egy ócska vagon volt, és nem működött benne a légkondi, úgyhogy átmentem a sima részbe, azóta nem veszek pótjegyet.

Ami viszont azt illeti, hogy legközelebb busszal utazol, kedves kérdező, tudatom veled, hogy a távolsági buszjáratokra pótdíjat vezettek be december 8-tól, és ez a pótdíj kábé annyiba kerül, mint egy IC-pótjegy.

2012. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
25%
Az IC vonatok személy szállító eszközök!
2013. jan. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!