Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet vasútállomáson...

Hogy lehet vasútállomáson lakni MÁV szolgálat nélkül? Szeretnék egy ilyen extrém, sínek melleti épületben lakni.

Figyelt kérdés
Abdán (Győr mellett) van egy nagyon szegény család, akik valahogy beköltözhettek az abdai vasútállomás felső emeleteibe és máig is ott laknak. Talán az önkormányzat rakta be oda őket?

2012. dec. 24. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Általában nagyon szegény cigá... emberek kapják meg ezeket a lakásokat... Legyél Te is az? Akkor megkaphatod.
2012. dec. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Marhára nem cigányok laknak ezekben a lakásokban hanem mávos dolgozók kapják szolgálati lakásként...
2012. dec. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hagyj pár napra üresen egy ilyen épületet... Egy rajnyi more a hozzájuk tartozó fészekaljnyi pudréval (15-20 fő) már ott fognak mulatozni...


Bár Győrben meg Abdán még talán nem...

2012. dec. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Dunaharasztin, a vasútállomásnál eladó egy emeletes ház. Ha kell, megveheted, csak menj le személyesen és érdeklődj a ház tulajánál.

Hozzáteszem, hogy Dunaharasztin, már nincs jegy eladás, mivel annyira lepusztult a felvételi épület.

Furta, hogy senki sem költözik be oda.

Kőbánya-hizlaló felvételi épületét is lakják. Vonat persze, nagyon régen járt ott, de gondolom, egy MÁV-os emberkéé lett az is.

Amúgy fura a hobbid, mivel a zajok miatt, én nem költöznék oda.

2012. dec. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki a tulajdonosa egy-egy használaton kívüli vasútállomásnak, változó. Van, amelyik a MÁV Zrt. vagy annak vagyonkezelő cége tulajdonában áll. Van, amelyiket a helyi önkormányzat vásárolt meg pl. szociális bérlakások kiadása céljából vagy más célból. Megint más épületek pedig magánkézben vannak.


Nem lehetetlen megvenni egy ilyen épületet, de nagy valószínűséggel komoly bürokratikus eljárásokra kell számítanod, mivel a vasút ingatlanjait meglehetős lazasággal jegyezték be a kataszterekbe, legalábbis a szocializmus idején mindenképp. Emellett a MÁV-csoport belső bürokráciája is nehezítheti a dolgodat.

2012. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es: Tudom, hogy fura a hobbim :) Vasútrajongó vagyok, de Győrben már laktam a Vasútállomáshoz közel és engem nem zavar inkább élvezem. Köszi az ajánlást. :D Boldog Karácsonyt!!!
2012. dec. 25. 16:43
 7/7 anonim válasza:
A zajokat egy bizonyos idő alatt megszokható nekem anyámék laktak ott 5-10 évet később mikor meghalt nagypapám akkor elköltöztek mert szolgáltai lakás volt.
2012. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!