Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell épiteni verseny...

Hogy kell épiteni verseny vagy rally autót? Mi a véleményetek a szlalom versenyekről (OSZAK, Extrém kupa, veszprémi szlalom)

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát ha zéró tudással nekiállsz, akkor sajnos az az a karrier hamar kettészakad. Nem hozzáértőknek legjobb ha karonfognak egy autószerelőt és elmennek venni egy már kész rallyautót (pl. Ladát) aminek kisebb hibái vannak esetleg.


Vagy mondjuk egy ilyen:

[link]


Szeretem a szlalom versenyeket, miskolci vagyok úgyhogy mindig kimentem a CORA szlalom-kupára (mint néző), meg igazából egyszer vettem egy kocka Ladát is egyszer csak aztán nem úgy jöttek össze a dolgok...

2012. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miskolcon miskolc rally is szokott lenni. Ladákat nem tudom megkülönböztetni, de nekem olcsobb más márkáju auto kell.
2012. nov. 11. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet nemkéne eröltetned egyébként egy vfts ladánál kb csak drágábbb rally autók vannak.


de vehetsz rally autónak kinéző hülyegyerek verdát olcsón

amugy valamit mondhatnál hogy kb milyen kocsi kéne összekerekes hátsókerekes stb

2012. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
összkerekes kell,mert első és hátso hajtásut nem szeretem
2012. dec. 31. 16:33
 5/11 T5- ***** válasza:

"Ladákat nem tudom megkülönböztetni,..."


Szerintem keress más elfoglaltságot, ez nem a te asztalod.

2012. dec. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem bármilyen autó jó lesz,ami olcsó tanuló,használt is jöhet.
2012. dec. 31. 17:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a véleményem hogy jóó!!!

Több ilyen kéne. 1 mert megtanulnánk vezetni. 2 mert jó buli móka és kihívás. 3 mert kiélhetik magukat az autósok lezárt pályán és nem a közúton vagánykodnának. Ez így nézve mindenkinek jó..

Annyi a bajom ezekkel a futamokkal hogy lehetetlen rá felkészülni mert 4,5 nappal azelőtt jelentik be mielőtt megrendezik. Ezzel az a baj hogy rendszerint szabit nem tudok kivenni vagy szét van szedve az autó. Szóval határidőre lehetetlen odaérni sokaknak. Pláne azoknak akik távolabb laknak. Azoknak meg lehetetlen akik a benzinre is spórolgatnak..


Amúgy dícséretes az érdeklődésed a sport felé de szerintem mielőtt belevágsz menj el nézőnek navigátornak vagy hasonló. Nézd meg hogy mennek a dolgok. Azután ha továbbra is bejön és kitapasztalódtál műszakilag technikailag akkor állj neki autót építeni. Hogy őszinte legyek itt senki nem fog rá válaszolni hogy kell jó versenyautót építeni. Kinn a pályán meg mindenki titkolgatja az etalonját amivel győzni fog. Illetve csak szeretne.. :)

Szóval erre nincs tuti recept. tippet tudok adni mire érdemes pénzt költeni mire nem de többet nem tehetek.

Amúgy is én nem rallysta vagyok hanem night warrior :P :)

2013. jan. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amúgy visszaolvastam a kommentjeidet. Vezettél te már első vagy hátsó vagy öszkerekes autót?

A másik dolog az hogy az öszkereé mghajtású autók 2x 3szor olan árba vannak mint a szimpla meghajtásúak. Ráadásul sokkal nagyobb tapasztalat kell a vezetésükhöz mert rendkívül agresszív de mégis kifinomult technikáról van szó. Egyszóval brutál. Nem kezdőnek való az öszkerekes autó. Ráadásul lóerőbe is hatalmas mind ezért fékentartani is tudni kell azt a minden irányba kitörő vasdarabot.

De ajánlok neked egy jó kezdőverát. A trabantot ismerede? Az egy egyszerú gép meg ocsó is.

2013. jan. 1. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy normális 4WD-s autó ott kezdődik, hogy Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer... A régebbi típusokból is ha összetákolsz egyet 1 millió alatt nem fogod megúszni, pláne hogy nem is te magad csinálnád.


Van még a Lancia Delta integrale is, de az még ennél is többe kerülne. Szlalomra hidd el, hogy egy Lada is tökéletes, ha jól meg van építve. Ráadásul olcsó.

2013. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Első és hátsókerekes autók sokkal olcsobak,jobbak is kezdőknek jó meg teszi. Ladában melyik tipust ajánlátok,meg a többi autóból? köszönöm a sok választ :D: P
2013. jan. 1. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!