Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Street Fighter nyugdíjasok...

Merida Attila kérdése:

Street Fighter nyugdíjasok utazgatnak szerte a vidéken? Kérdésem a következő: Mindenki más találkozik a buszon, a villamoson, a vasúton tolakodó, furakodó, agresszív és feltűnően mozgékony nyugdíjasokkal, vagy csak engem sújt ez a különös szerencse?

Figyelt kérdés
Kérem szépen én alapvetően egy jámbor, kultúrált fiatalember vagyok, de amikor azt látom, hogy az ingyen és vidáman közlekedő kisnyugdíjas polgártársak a kisiskolások hátizsákját pajszerolják, vagy jodabottal hadonásznak, ill. fiatal diáklányokhoz dörgölőznek szánt szándékkal, akkor legszívesebben én is beszállnék a ketrecharcba. Elszomorító az is, hogy az unatkozó, passziózó nyugdíjasok utazását tesszük ingyenessé, szemben a diákokkal, kisgyermekes anyákkal, kiskeresetű dolgozókkal, kiknek muszáj szinte mindennap utazni!? Kinek mi a véleménye erről?

2013. jan. 9. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Véleményem kérdezed? Provokálni akarsz!
2013. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem csak te találkozol velük! Rendszeresen belebotlok ilyenekbe én is. Ma pl. a hatos beáll a végállomáson, beszállnak az utasok, köztük egy öregasszony. Nem ült le, pedig volt szabad hely bőven. Gondoltam nem megy csak egy megállót utazik. Na, megvárta míg megtelt az egész villamos és elindult. Akkor kezdett el imbolyogva fel-alá korzózni, és hangosan méltatlankodni, hogy micsoda emberek vannak, senki nem adja át a helyet neki!!! Na, ez sem normális az biztos!

Ha meg átadom a helyet valamelyiknek, még csak meg sem köszönik!

2013. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Utazzanak nyugodtan, nincs jobb dolguk.

DE NE AZZAL AMIVEL MINDENKI MUNKÁBA/ISKOLÁBA MEGY!

Annyira imádom amikor télen, hófúvásba hajnali 6-kor tipeg fel a mama a gurulós szatyorral, aztán miután túrt magának ülőhelyet a többi mamival szépen halkan(csak hogy még a busz végébe is lehessen hallani) elkezd pletyózni hogy mit kell venni a piacon...


Aztán hazafelé meg sprintel a buszhoz(szintén ahhoz amivel a munkások/diákok járnak), gurulós szatyrában minimum 10kg-nyi cucc, aztán meg magyaráz hogyha nem ugrik neki valaki rögtön segíteni felmászni a buszra(még az alacsony padlósra is)...

Mondjuk mostanában a zsákokba csomagolt savanyúság a divat, nem tudom hogy hogy, de láttam már hogy egy mami 4 zsák(1 zsák kb 5kg) savanyúságot pakolászott éppen a buszon, és ugye természetesen annak is, mint a szatyornak (amit előtte a sárban húzott) külön ülőhely kell...



Aztán ráadásként a hazaúton lehet azt hallgatni hogy milyen jó vót mer ott a liszt kiloja 5ft-al ócsóbb mint a 40km-re lévő faluba ahol lakik...


Az alkesz, részed, dögszagú, székletszagú öregekről meg ne is beszéljünk. Azokból is akad bőven...



Szóval ha egyszer lesz normális munkám akkor asszem inkább kocsival vagy motorral fogok munkába járni..

2013. jan. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na végre megtaláltam egy hasonló kérdést, ebben elég jó sztorik vannak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__3..

2013. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer mikor átadtam a helyem egy nyanyának, és nem köszönte meg akkor rákérdeztem, "köszönöm vagy valami?" erre azt válaszolta hogy "ez neki jár!"

Na azóta nem adom át a helyem!

2013. jan. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Üdv,

Az 1-es számú versenyzőnek üzenem, hogy eszembe sem jut provokálni őt, mindössze a megtörtént tapasztalataimat írtam le. Azt majd elfeledtem, hogy tisztelet a kivételnek, mert ilyen is akad. Mondjuk ettől még az ingyenességre vonatkozó konklúzió marad:)

2013. jan. 10. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Pedig, -ahogy a véleményeken látszik- csak sikerült! :-)
2013. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
E szerint igen; NAGY CSÁSZÁR vagyok:)))
2013. jan. 12. 12:07
 9/9 makeleletomi válasza:
100%
A nyugdíjas is volt fiatal két háromgyermekes anyuka vagy apuka.Sőt akár a te nagymamád ,nagypapád éppen engem lökött arrébb a buszon.De ha lekevertem volna neki egyet te engem ütöttél volna.Te is megöregszel egyszer és lehet te is ilyen leszel.Persze az emberek nem egyformák tényleg vannak rettenetesen idegesítő idős emberek.De ők fiatalon is akaratosak voltak.Akkor sem szerették őket valószínűleg.De azért egy dolgot tarts észben.Egy idős ember neked nem ellenfél.Nem illik bántani.
2013. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!