Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az ember agresszív bunkó...

Ha az ember agresszív bunkó (bocsi) emberek között vezet hiába lenne normális kicsit Ő is bunkón fog vezetni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hiába valaki normális, udvarias,san vezetne, hatással van rá a többi közlekedő is.

Szóval. hiába lenne valaki rendes, előzékeny, udvarias, elsőbbség adó vezető, ha a többi autós/motoros/buszos/kamionos... stb. bunkón vezet az Ő környezetébe. Bevág mások elé, nem indexel, ledudál ha egy kicsit is lassítasz, előzget, villogtat...stb.


Tehát azt mondja ismerősöm(aki régóta vezet és és sok járműre van jogosítványa) hpgy Nem a Budapesti emberek a bunkók, vagyis nem sok a bunkó "nem érdekel, megtehetem) vezető csak Sok a nagyobb százalékuk ilyenné válaik.

Azért mert azt látja, hogy a többség megússza a piroson áthajtást a veszélyes előzgetést, má

sok veszélyeztetését, akkor Ő is úgy fogja venni, hogy "ha neki szabad/ha Ő megtudja csinálni, én miért ne tudnám/tehetném?)


Igaz ez a felvetés?



2012. júl. 16. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Részemről nem, de a környezetemben sem tapasztaltam. Sőt, az az ismerősöm se vezet agresszívan, aki tősgyökeres pesti.
2012. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én inkább olyanokat ismerek, akik félénk kisemberek, de amikor beszállnak a 15 éves bmw-be, akkor egész más emberek lesznek, ledudálnak másokat, előzgetnek, gondolom itt élik ki azt, amit az életben nem tudnak.
2012. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kicsit kaotikus számomra az írásod,de amit kibogarásztam belőle,arra a válaszom:nem. Attól hogy a másik nem ad elsőbbséget,nem használ indexet,átmegy a piroson attól én még nem fogom ezeket csinálni. Tipikus ha a másik a kútba ugrik, nekem is azt kéne? Nem!
2012. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamennyire nyilván alkalmazkodik az ember a környezetéhez és igen, van, aki teljesen más személyiségjegyeket mutat vezetés közben, mint az élet más területein, de azért általánosítani nem szabad és nem is érdemes.


Én például vidéken nyugodtabb tempóban vezetek, mint itthon, Budapesten, de mondjuk Tiranában meg én sem használtam az indexet, mert teljesen felesleges, úgysem figyel rá senki és főleg nem használják. A dudát viszont nyomni kell, hogy tudják, honnan jössz. Szóval egyszerű a recept: when in Rome, do as the Romans do.

2012. júl. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20:11 Akkor mondok még egy egyszerűt: When in Hungary, beszélj magyarul :) (bocs, de ezt nem hagyhattam ki)
2012. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!