Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A mai napon megbüntettek a...

A mai napon megbüntettek a buszon mert nem volt kitöltve a bérletem de megvolt a diákigazolványom, az útviszonylat igazolóm tehát minden másom! Mit tehetek ilyenkor? Behajtják rajtam vagy nagyobb ügyet csinálnak belőle?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 8000 FT-os csekket amit nem szívesen fizetnék be ugyanis láttam, hogy az egyik férfi csak lespanolt a sofőrrel és a kaller nem húzta le egy centel sem pedig se jegye se bérlete nem volt. Én meg kifizettem a bérletet csak annyi volt a bűnöm hogy ki nem töltöttem!Az eset a vértes volán buszán történt így elsősorban olyan válaszok érdekelnek volt már a a vértes volánnal hasonló összetűzése! De más Hasznos válaszát is szívesen fogadom!

Amúgy valami Hórusz-global Kft-s papírt adott az ellenőr...ez



2013. jan. 17. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Lehet nálad akár ezer vagy százezer darab érvénytelen bérlet is. A büntetés teljesen jogos. Azt értem, hogy érzékenyen érint, de hát ez van. A Volán rendszerét nem ismerem, BKV-nál be lehet mutatni az otthon felejtett bérletet, s akkor kevesebbet kell fizetni. Érdeklőd meg, hogy náluk lehet-e. Ha igen, mutasd be kitöltve. Okosabbat nem tudok.
2013. jan. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz megpróbálom! :)
2013. jan. 17. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Kitöktetlen bérlet esetén nincs mit tenni sajnos. Ez nem az a kategória, amikor van érvényes bérleted, csak épp otthon - ugyanis a kitöltetlen bérlet érvénytelen. (Azért kell kitölteni, hogy más ne hasznàlhassa.) jobb, ha mielőbb befizeted, ez az összeg már csak nőni fog:(
2013. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, amikor büntetnek, mit rögzítenek az ellenőrök. Ha nem szerepel a papírokon, hogy nála volt, de kitöltetlen, akkor el tudja játszani, hogy otthon volt.
2013. jan. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

Én egy próbát tennék azért, veszíteni való nincs. Egyébként nem voltál elég leleményes. Elő kellett volna rántani egy tollat és kitölteni azon nyomban. Aztán tessék bebizonyítani a tettemet. :)

Egyébként előttem egyszer diákigazolvány nélkül utazott valaki diákbérlettel, elintézte annyival az ellenőr, hogy legyen igazolása legalább.

Engem meg megakart vágni, mert úgy volt hajtva a bérletem, hogy nem látszott hány km-s és bele telt néhány percbe mire kitudta szedni a tokomból. Hát amikor elkezdett keménykedni úgy, hogy előtte a szemem láttára tusolt el egy komolyabb ügyet, akkor nekem is megjött a keménykedős kedvem és odavágtam bunkó stílusban, hogy nehogy már engem ezért büntessen meg, amikor igazolvány nélkül meg nyugodtan utazgathatnak mások...

2013. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kitöltve utólag bemutatod, akkor valamelyik cégnél van esély rá, hogy csak 800-at fizess (+ a vonaljegy árát), de nem mindenhol!
2013. márc. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
75%

Fiam is hasonlóan járt.Neki is érvényes bérlete volt és diákigazolványa csak az útvonal igazoló lapja hiányzott, nem volt lehetősége megvenni. Nem sok értelmét látom a lapnak, mivel ugyanazok az adatok szerepelnek a bérleten is. Mávnál és a többi közlekedési vállalatnál ilyet nem kérnek. Szerintem ezek túlkapások és én is fel vagyok rajta háborodva. 8000 -et nem kell befizetni. Most úgy van, ha 15 napon belül kitöltve bemutatod a bérleted, akkor 1300-at kell befizetni. Ugyanezek járnak az Alba Volánnál is.

A helyedben nem írnám alá a kötelezvényt és akkor az adataidat nem használhatják fel büntetés céljából. Nem kötelező aláírni. Én jogosnak tartom a felháborodást, mert kis jó indulattal, ott kitöltöd az ellenőr előtt, azt simán elfogadhatta volna.

2013. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!