Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van itt MÁV jegyvizsgáló?...

Van itt MÁV jegyvizsgáló? Kérdés folytatása lent.

Figyelt kérdés

Az elmúlt három évben összesen 36 db. utasleadási lapot állított ki az utazásaim során a jegyvizsgáló. Ebböl a 36-ból 31-et én kezdeményeztem,tehát én mondtam,hogy csinálja meg.

Eböl a 36 db-ból egyet sem rendeztem és nem is fogok.

Kérdés:Mi lesz ebböl,lesz valami komolyabb következménye?

Normális válaszokat szeretnék!



2013. jan. 26. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ebböl a 36-ból 31-et én kezdeményeztem,tehát én mondtam,hogy csinálja meg"

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Egyébként ha az utasleadási lapok nem az igazad bizonyítására kellttek (vagy azt nem fogadta el a Start), akkor valószínűleg előbb-utóbb a sokszorosát kifizettetik veled :/

2013. jan. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lesz, előbb-utóbb kiadják követeléskezelő cégnek, aki ki fogja belőled zsigerelni a pénzt.

A MÁV nem túl kemény ilyen ügyben, küld pár levelet, aztán te nem fizetsz. Utána egy nagyobb adósságállományt eladják a követeléskezelőnek, aki mondjuk 10%-ot fizet érte. Tehát ha a követelés 1,5 milliárd, akkor az afeletti rész neki tiszta haszon. Magyarul nem fog babusgatni, hanem csesztet hogy fizess, és rövid úton viszi bíróságra az ügyet.

A követelést nem hagyják elévülni, és előbb-utóbb lesz fizetésed, abból le fogják tiltani.

2013. jan. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, valószínűleg hosszú ideig nem kapsz túl sok felszólítást, majd amikor egy csomagban eladják a követeléseket egy faktoringcégnek (még elévülés előtt), akkor hirtelen rád fog szakadni az egész, addigra számításaim szerint több százezer forintis adóssághegy. Nem tudom, milyen idős vagy, de e meglehetősen komoly felelőtlenség zsenge életkorra enged következtetni: nagy szívás lesz úgy kezdeni az önálló életet, hogy egy ilyen, egyébiránt tök felesleges adósságot görgetsz magad előtt. Szerintem inkább tárgyalj meg most a MÁV-val egy részletfizetési konstrukciót.
2013. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg, normális kérdéseket szeretnék!

Vagyis: te blicceltél a vonaton és nem fizetted be, a büntetésedet. Most komolyan: te érdeklődsz, hogy mire számíthatsz? Ezt, te sem gondolod komolyan.

Arra sem veszed a fáradtságot, hogy utánanézzél a MÁV-os oldalakon, vagy a google-n rákeress, helyette, ide teszed fel a kérdésedet.

(megjegyzem, ha a válaszomat törölteted, akkor én is, kérni fogom, a kérdésed törlését. Amit, te csináltál, az jogilag büntetendő. Nem érdekel a kifogás, ahogyan a MÁV-ot sem. Ez nem olyan, hogy nincs rá pénzem, hanem direkt kicseszek a MÁV-al, mert keménynek érzem magam.

Nem érdekel, hogy mit írsz a válaszomra, mert téged sem érdekelt az, hogy blicceltél a vonaton).

2013. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!