Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Régi vasúti talpfákat és két...

Régi vasúti talpfákat és két selejt vagy már használatlan sínszálat honnan tudnék szerezni? Kitől lehetne megkérdezni?

Figyelt kérdés
A sínszálaknak nem kell szabvány 24m-esnek lenni, egy-egy 10-15m-es darab bőven megteszi. Legálisan kéne :)

2013. jan. 28. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a MÁV-ot. Szerintem szinte biztos adnak el. Kérdés ésszerű árat kérnek-e...
2013. jan. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melyik megye?
2013. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Talpfa van több is (régi, igazi fa, nem az újabb beton), sín darab az meg csak úgy 1 méterecske. De nem eladó. :D

Amúgy mire kell?

2013. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10m sín ??? az minimum 480kilo :D és nem is egy hanem párban az majdnem 1 tonna vas..... nem tudom mihez kell de elég drága dolog legálisan... és illegálisan még drágább is lehet ha elkapnak :D
2013. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, elég furán hangzott a kérdés. Egy gyerektáborba kéne, programok lebonyolítására. Egy kisebb kresz pályát építünk, táblákkal, és egy vasúti átjárót szeretnénk szimulálni a sínnel. A súlyt valóban nem jól mértem fel, egy 5m-es sínszál is megtenné szerintem. Ment a mail a MÁVnak, de ha valaki tudna jobbat, örömmel veszem.
2013. jan. 29. 01:12
 6/7 A kérdező kommentje:
Veszprém megyében, a Balaton melletti részen lenne a felhasználási terület.
2013. jan. 29. 01:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen célra szerintem teljesen felesleges a valódi sín meg talpfa. Ahhoz túl drága. Sőt még az arányaiban sem passzol. Gondolom nem 1:1-es méretarányú kresz pályát akartok csinálni.

Esetleg ilyen keskeny nyomtávú sin szóba jöhet:

[link]


Én inkább elmennék egy vaskereskedésbe aztán vennék valami szálanyagot és összebarkácsolnék valamit. Pl kisebb "I" gerenda már szinte jó is.

A valódi talpfa is tök felesleges. Azt is kilehet váltani valami mással.

Töredékéből kilehet hozni...

2013. jan. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!