Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szegedi ellenőrök? Kicsit...

Szegedi ellenőrök? Kicsit hosszú, de érdekes

Figyelt kérdés
Velem történt meg, hogy Szegeden a villamoson ellenőrrel találkoztam, egy picit furcsa módon. A vonatállomásnál szálltam fel, előtte természetesen vettem jegyet, felszálltam a villamosra, le is kezeltem. 3 megállóval arrébb felszállt elöl az ellenőr, kérte a jegyemet, odaadtam, majd közölte, hogy nincs lekezelve. Mondom az nem létezik, felszálltam, egyből lekezeltem. Valószínűleg nem dugtam be abba a vacak gépbe rendesen a jegyet, mert tényleg nem volt érvényesítve, de nem vettem észre, siettem, figyelmetlen voltam, elismerem. Ezután a jóember visszaadta a jegyemet, mintha semmi nem történt volna, és elindult volna a villamos hátuljába, amikor egy idősebb, szakállas úr állította meg, hogy ne haragudjon, de a bérletigazolványát kirántotta az előző megállónál visszamenne érte, azt mondta az ellenőr nem probléma, menjen csak. Ekkor már jött az én megállóm, úgyhogy én leszálltam, nem is volt időm semmire reagálni, csak egy kicsit furcsálltam a dolgot. Velem együtt szállt le az idősebb úr, én indultam volna a dolgomra, de ő félrevont, hogy azonnal adjam a személyit, lakcímkártyát, már írta is a papírt a 6000 Ft-ról. Évente egyszer ha járok Szegeden, mindig veszek jegyet, még ha csak pár megállót megyek is, most figyelmetlen voltam, ezt vállalom, de furcsa nekem ez az intézkedés. Annyira le voltam döbbenve és meg voltam szégyenülve, hogy eszembe se jutott igazolványt kérni, nem is emlékszem, hogy volt-e rajta azonosító, csak arra, hogy sötétkék kabátot viselt. Azt mondta, 3 napon belül kell utalni a pénzt, különben utána 10.500 Ft. Én közöltem, hogy nem utalok, mert nem adom meg senkinek a bankszámlaszámom, de ő erősködött, hogy utalni kell. Érdekes, hogy amit azonnal be kell fizetni arra nincs csekk, de a későbbi esetleges bírságra adott. Nem akarok fizetni, de félek, hogy aztán meg esetleg halmozódik. A vétkességem elismerem, de ez az intézkedési mód gyanús. Mondhatta volna, hogy leszáll velem a kolléga és tisztázzuk az ügyet, nem értem ezt a színjátékot, hogy elhagyta a bérletigazolványt!

2013. febr. 3. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Most ezt én sem értem...


A csekken ki a címzett?

Személyidet odaadtad? Aláírtál bármit is?

2013. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szegedi vagyok. Ilyen nincs! Csekket kapsz! Ha nem hiszel, kételkedsz, akkor hívd fel az SZKT-t.
2013. febr. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sárga csekket adott, csak a 10.500 Ft-ot írta be, a többit nekem kell kitölteni. igen, odaadtam a személyimet és aláírtam a papírt. Köszi a válaszokat, fel fogom hívni a SZKT-ot.
2013. febr. 4. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!