Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miert nem megy 80 km/h-nal...

Miert nem megy 80 km/h-nal gyorsabban egyik Volan tarsasag se az autopalyan?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom csak a Bp-Sv kozti M7 szakaszrol van, mivel ott utazok rendszeresen. Nyilvan nem azt varom, hogy 130-al jojjenek vegig, de mar megfigyeltem, hogy a Vmax 80-hoz gorcsosen ragaszkodnak, nem is mennek fole egy fikarcnyival se, legyen Alba, Bakony, Balaton, Somlo, vagy eppen akarmelyik Volan. Lehetseges hogy mindegyik tarsasagnal ez lett kiadva sebessegkuszobnek a felsovezetes altal?
2013. febr. 10. 20:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, az előzési tilalmat is ki lehet játszani, a felezővonal átlépése nélkül is (és most nem a repülésre gondolok), de nem akarok tippeket adni.
2013. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Európában sehol, senki nem megy kamionnal 80 - nal, csak az üzemanyag szállítók. 85 - 90 körül megyünk, általában ezt nem feszegetik a rendőrök. Emeljük már fel 90 - re. Itt nem működik az az érv, hogy akkor még gyorsabban mennének. A kamionok 89 - 90 -re le van korlátozva, nem tudunk gyorsabban menni, ha akarunk sem. Legyen 90. Egyébként Európában Magyarország mellett csak Szlovákiában van általános előzési tilalom, de ott érvényben van az autópályás minimális 80 km/h - ás sebesség! Tehát legkevesebb 80 - nal kell menni, s természetesen a 90 - ért sem kötekednek. A németek átlagosan 30 kilométerenként feloldják az előzési tilalmat, azért, hogy le lehessen hagyni a lassabbakat.

Azt senki nem gondolja komolyan, hogy pl. a Magyar Posta 70 - nel egerésző autóját kísérgetem órákig, úgy megelőzöm, mint a huzat.

És még valami: én is vezetek személyautót, bejártam Európát turistaként is. Engem nem zavar ha előznek a kamionok. Feltartanak? Utána megyek egy darabig 180 - at, s behozom a lemaradást. Persze KRESZ - hívőknek ez szentségtörés. Más elfehéredett ujjakkal a szabályokat imamalomként mormolni, s más közlekedni.

2013. febr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10-es te nagyon sötét vagy!


Most már egyre több társaságnak vannak új/újabb évjáratú távolsági buszaik, azok simán mehetnének 100-at autópályán.

2013. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!