Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért, magyarul mondja ki a...

Miért, magyarul mondja ki a 4-6 villamoson a pályaudvar szót amikor angolul tájékoztat?

Figyelt kérdés
Next stop Nyugati -pályaudvar.A Nyugatit értem mert az a név,de a pályaudvart nem értm.

2013. febr. 12. 20:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert ez a megálló neve, ezért ezt nem szokták lefordítani. A megállóban is ez van kiírva, ezért egy külföldi könnyebben felismeri, ha magyarul hallja az egészet. Ha meg azt hallaná, hogy Nyugati Station, akkor elbizonytalanodhatna, mert azt nem tudhatja, hogy a station jelenti a pályaudvart.


De én ezt tapasztaltam Olaszországban is, hogy a teljes olasz névvel említették az állomásokat az angol szövegben is. Pl. azt, hogy Pompei Scavi (ásatások), nem úgy mondták, hogy Pompei Excavations.

2013. febr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Mert a megállóhely neve: Nyugati pályaudvar, nem pedig Nyugati. Ugyanezen logika alapján nem fordítja le a tér, utca, körtér, stb. szavakat sem.
2013. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A (bécsi) Westbahnhofot se mondja senki magyarul Nyugati-pályaudvarnak. Pedig azt jelenti.
2013. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkoztam a múltkor, szerintem is hülyeség így mondani, de másrészről az benne a logika, hogy ha egy külföldi ezt látja kiírva és ezt is hallja, (talán) jobban beazonosítja, hogy éppen hol van. DE (!) mondassák már ki egy akármilyenkülföldivel, hogy nyugatipályaudvar! Ki se tudnák mondani elsőre! Ha viszont ezt mondaná be az angol szöveg, hogy Nyugati Railway Station, akkor értelemszerűen kinéz az ablakon, lát egy b_szott nagy épületet, akkor gondolhatja magában, ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Yes, it is. This building is the Station.


Szóval vannak ellene/mellette érvek is.

2013. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azt is bemondja a nőci angolul, hogy át lehet szállni a vasútra, úgyhogy nincs ok aggodalomra.
2013. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezt idáig mindenkinél értem :))

Csak,hogy egy megyeszékhelyen lakom.A melohely a vasutállomásnál van és szinte minden reggel mikor reggelizem jön az ISTER EN (Bucuresti Nord - Budapest-Keleti).Innen jött ez a kérdésem,hogy akkor mi van?Mert a vasúton minden nyelven amikor beszél az idegen nyelven mondja be az állomás szót :))

2013. febr. 13. 05:42
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem angolul kellene bomondani a pályaudvart, mint ahogy a MÁV-nál teszik, úgy az illető külföldi hamarabb rájön, hogy az a pályaudvar.
2013. febr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De nem szabad összekeverni a MÁV és a BKV elnevezését! A MÁV az állomást Budapest-Nyugatinak nevezi, a BKV pedig Nyugati pályaudvarnak. Mindez azért, mert a két közlekedési eszköznek más a szerepe és ezért más szemszögből vizsgálja a dolgokat (értsd a villamoson a legnagyobb baromság lenne "Budapest-Nyugati" néven emlegetni a megállót, mert az összes megálló Budapesten van). És ahogy már írtam tegnap, a bemondás alapján kiderül mindenkinek, aki beszél magyarul vagy angolul, hogy ott bizony vasútállomás van, tehát probléma gyakorlatilag nincs.
2013. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A Budapest szó a be mondásban nem hangzik el elröl most itt nincs is szó.Csak a pályaudvar szó!
2013. febr. 13. 20:03
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
De nem érted, a "Nyugati pályaudvar" az így egyben a megállóhely tulajdonneve, nem lehet csak a felét lefordítani.
2013. febr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!