Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehetek villamosvezető?

Hogyan lehetek villamosvezető?

Figyelt kérdés
Felnőtt, dolgozó ember vagyok régóta egy pályán, de gyerekkorom óta titkos vágyam, hogy villamosvezető legyek. Egyelőre csak elvi síkon érdekelne. Mik a feltételei, mit kell elvégezni, mennyi idő múlva lehet elkezdni a munkát, mennyit lehet keresni havonta, stb. stb. elsősorban villamosvezetők válaszát várom, de természetesen bárki értelmes válaszát szívesen fogadom.
2013. febr. 20. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Elmész a bkv-hoz elvégzed a tanfolyamot, utána már kezdhetsz is. A tanfolyamhoz elég a 8 általános,meg egy eü alkalmassági.
2013. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Hát persze, elmész a BKV-hoz....

Leírom, hogy miként megy ez.

Megjelenik egy hírdetés a BKV oldalán, hogy villamosvezetőket keresnek. Leadsz egy önéletrajzot. Ha nincs érettségid, akkor innen kezdve felejtsd is el az egészet. Ha van, akkor behívnak egy tájékoztatóra reggel 8-tól 1-ig beszélnek arról, hogy ez milyen felelősségteljes munka, nem alkalmas rá ez vagy az. A végén ki kell tölteni egy lapot, ami a jelentkezési lap, jogosítvány, iskolai végzettség stb. Akinek valaha ittas vezetésért bevonták a jogosítványát annak le se kell adnia.

Szóval, ha itt szimpatikus vagy az 1300 jelentkező kötül, felhívnak és vissza kell menni egy szűrőre. 240 embert hívank vissza, 10 csoport, 24 fővel. Itt mindenféle psziho tesztet kitöltetnek, meg egy-két fizikával kapcsolatos kérdést kapsz. Ha itt jól szerepelsz és a neved rajta van azon a listán, ami elméletben nem létezik, akkor nyert ügyed van. Akkor is nyert ügyed van, ha csak szimplán szerepelsz jól és nincs meg a listán a kellő ember, akkor van esélyed. Ne feledd a 240-ből 30-al indítanak tanfolyamot. Ha itt megfeleltél, akkor majd az NKH végez nagyon szigorú orvosi vizsgálatot, mindenre kiterjedően. Ez után elkezdheted a tanfolyamot, ami nagyon nehéz hatósági vizsgával zárul.

Sok sikert kívánok!

2013. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

Hát biztos így van,ahogy a második leírta,de nekem két rokonom villamosvezető. Érettségije egyiknek sincs,jogsija csak az egyiknek.

2013. febr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a 2.

De nem mindegy, hogy 20 éve az, vagy tavaly került be.

1300 ember jelentkezik, ez óriási szám, ha azt nézed, hogy 30 emberre van szükség. Ma simán előfordul, hogy diplomások vezetnek villamost.

A válság kitörése(2007) előtt tulajdonképpen alig várták, hogy valaki menjen ide dolgozni és tárt karokkal várták, mindenféle tesztek nélkül.

Ma inkább protekció szükséges.

2013. febr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van érettségim és jogsim is, 15 éve. Balesetet sosem okoztam és nem is iszom. Köszönöm a válaszokat, csak elvi síkon érdekelt a dolog. Ha jól értem, ha a bkv nem hirdeti meg az állást, akkor fölösleges is jelentkezni? Másodiktól kérdezném: te villamosvezető vagy, hogy ennyire pontosan ismered a folyamatot? Megkérdezhetem, hogy egy kezdő mennyit keres maximum egy hónapban?
2013. febr. 26. 19:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok villamosvezető, egészségügyi okokból nem is lehetnék, de más területen dolgozom a cégnél. A jogosítványod nem is érdekli őket (illetve minimálisan).

Meg lehet próbálni tájékoztatást kérni, hívd a 06 1 485 53 00 -t majd kérd Pállfy Évát (oktatási csoport, Száva kocsiszín).

Kezdésnek kb. kézhez olyan 130-140 körül kapsz, de függ sok mindentől. A tanfolyam ideje alatt a minimálbér 7 órára vetített összegét kapod. Kb. 6 hónapig 60 ezer Ft-ot kapsz, nagyon kemény tanulásért. Itt nincs az, hogy majd a vizsgára, hanem minden órára keményen kell tanulni, mindent tudni kell.

Protekció sajnos kell, de érdemes megpróbálni, mert nagyon biztos állás, ha nem csinál az ember hülyeséget.

2013. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen, végre egy normális válasz. :-) Minden jót nektek.
2013. márc. 1. 09:33
 8/9 anonim válasza:

Ha éppen nem indítanak tanfolyamot, az önéletrajzodat akkor is leadhatod. Abból baj nem lehet. Akár két példányban is. Az egyiket a jó öreg papíron, a másikat adathalmaz formájában. Párom is így csinálta, és fingja sincs róla miért, de mindenféle protekció nélkül visszahívták és mehetett az előzetes meghallgatásra.


Egyébként meg, tiszta szívemből drukkolok Neked! Én is azért lettem villamosvezető, mert beleszerettem egyszerűen, amikor felköltöztem vidékről. A tanfolyamkezdés utolsó pillanatában hívtak fel, hogy mehetek az orvosira. Annyira még sosem örültem semminek!

A vizsgának meg nagyobb a füstje, mint a lángja szerintem és házi vizsgákon az oktatók nagyon rendesek. Nem mondom, hogy nem kell készülni mindennap, mert valóban igenis, hogy kell. Bár fogalmam sincs, hogy mostanság mi zajlik a tanfolyam és vizsgáztatás alatt. Amikor én jártam a tanfolyásra még más volt a helyzet, régi utasítás, stb..Persze hatóságizni akkor is kellett, de az sem volt vészes. Csak tanulni kell!


Minden jót!

2013. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Szia,


én most jutottam be a tanfolyamra, és leírnám neked a tapasztalataimat, hátha még aktuális - vagy ha neked már nem, akkor valakinek talán hasznos.


Beadtam az önéletrajzomat, behívtak előszűrőre. Kb 15-en voltunk a teremben, először elmondták, hogy épül fel a képzés, majd kaptunk pszichológiai tesztlapokat kitöltésre. A 15 emberből legalább 6 a nevét sem tudta jó helyre írni a lapon, nem értették meg a feladatok instrukcióit, és iszonyú lassúak voltak az időre menő feladatokban. Utána kaptunk egy szakmai kérdéssort, amiben volt fizika, meg némi budapesti pályaismeret. Én ehhez elég satu voltam, két bölcsész diplomám van, de azért valahogy tudtam kaparni egy egyszerű áramkört a papírra. Ennek ellenére aznap én voltam az egyik segsikeresebb jelentkező, pedig bölcsészként nem láttam sok esélyt. Visszahívtak, hogy felvettek, menjek orvosira.

Az orvosi egy vicc volt, vettek vért és megpisiltettek, drogteszt + néhány alap laborvizsgálat, simán ment. EKG, hallásvizsgálat, szemészet, ideggyógyászat. Mindenhol leginkább arra voltak kíváncsiak, hogy milyen a reakcióidőm, és felfogom-e azt, amit mondanak nekem mások. Pszichológián szintén, bár ott volt személyiségteszt is, amit meglehetősen etikátlanul és szabálytalanul végzett el valami asszisztensféle, majd az egyéni elbeszélgetésen a szakpszichológus rendkívül megalázó módon viselkedett (pszichológus vagyok én is, tudom, mit engedhet meg magának egy szakember, és mit nem. De persze nem pampogtam, nehogy rányomja a papírra az "alkalmatlan" bélyegzőt). Az üzemorvos pedig csak futólag nézte meg a labort és a többi leletet, és annyi hozzáfűznivalója volt szerénységemhez, hogy a tetoválás nem tiltott, de takarjam majd el. Kész.

Alkalmas vagyok, felvettek. Nincs protekcióm, BKV-s ismerősöm, vidékről jöttem 3 éve a fővárosba lakni, addig villamost is maximum osztálykiránduláson láttam csak. Viszont le tudom írni a nevemet helyesen, felfogom amit kérdeznek tőlem, és még tudok is rá válaszolni összetett mondatokban. Azt hiszem, a mostani felvételin ez számított leginkább, mert nem vagyok zseni fizikából, és egészségügyileg sem vagyok egy szupermen. Nekem az a tapasztalatom, hogy ha látják rajtad, hogy érdekel, és hogy akarsz és tudsz is tanulni, akkor nem várják el, hogy ász legyél a műszaki dolgokból, mert úgyis megtanítják majd. És olyan "vetélytársak" mellett, mint akikkel én voltam egy napon előszűrni, igazából szerintem nem nehéz bekerülni.

Nekünk most bruttó 130 ezer jár a tanfolyam gyakorlati része alatt, az elméleti résznél pedig ennél valamivel kevesebb. A hatósági vizsga után pedig ennek kb a kétszeresét keressük majd.


26/L

2016. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!