Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van joga ehhez a kalauznak?

Van joga ehhez a kalauznak?

Figyelt kérdés

Ma hévvel utaztam be Pestre és nekem olyan kártyám van, ami Pesten kívül 90%os, MÁKos kártyának szokták nevezni. Betegségre lehet kapni.

3-4 éve van ilyen kártyám és sokat utazok, szóval a kakauzok mind ismernek.

A lényeg hogy ma jött a kalauz, testvérem is jött velem, aki a kísérőm ezért őt is kedvezmény illet.Erre azt mondta a kalauz, akit azelőtt már jó párszor láttam, hogy ha következőleg nem lesz velem kísérő akkor csekket ír 16 ezer forint bírsággal.

Én ezt nem értem.Több éve utazom és egyszer sem mondtak ilyet, hogy a kísérő kötelező lenne. A,rendeletet erről utólag megnéztem, amiben nincs szó ilyenről..

Képes arra tényleg hogy ha következőleg ő jön és én kísérő nélkül vagyok akkor csekket ír ? Megtehet ilyet?


Szerintetek most mi legyen? Miért csinálta vajon?


Köszönöm szépen előre is!:)


2013. márc. 4. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a kísérő, csak egy lehetőség! A jegyvizsgálónak pedig semmi köze, hogy milyen alapon jár neked a kártya, el kell fogadnia és kész! Ha vettél jegyet, akkor semmi indoka a pótdíjazásra! Ha mégis megírná a csekket, akkor bejelented a BKV-nél, és ő fogja megszívni!
2013. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a kísérő.
2013. márc. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért csinálta, mert úgy gondolta, hogy ha időnként van veled kísérő, időnként meg nincs, akkor nem olyan szintű a betegséged, hogy mindeképp kísérővel kelljen utaznod, nem vagy rászorulva, így a testvéred tkp. a semmire kapta a kedvezményt.


És persze lehet, hogy igaza is van, de egyből ezt feltételezni anélkül, hogy ismerné a betegségedet és az aktuális állapotodat (ami ugyebár változhat), érzéketlen tuskóra vall. A vonatkozó szabályzat tapintatosan a betegre bízza, egy adott utazáshoz igényel, igénybe tud venni kísérőt vagy sem, úgyhogy a kalauznak csak a szája járt, és magáról állított ki lelki szegénységi bizonyítványt.

2013. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nekem van egy ismeősöm, akinek szintén van ilyen kártyája és A KÁRTYÁRA IS RÁ VAN ÍRVA, HOGY CSAK KISÉRŐVEL JOGOSÍT UTAZÁSRA, ezt onnan tudom, mert én is voltam már kisérője... Csak tanulmányozni kéne kicsit azt a kis plasztikkártyát, a kalauznak pedig nemhogy joga, hanem KÖTELESSÉGE hogy megbüntessen, ha 90%-osat váltasz és nincs kisérőd, azt remélem tudod, hogy ilyenkor mindkettőtöknek KELL JEGYET VENNI tehát 2 DB 90%OSAT!!!
2013. ápr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit hogy vagy azért monta ezt, mert:

- rossz kedve volt, és egyébként se szeretik, hogyha vki ilyen nagy kedvezménnyel utazik, mert sajnos túl sokan vannak kedvezményezettek

- vagy VIZSGÁLÓ FŐKALAUZ volt a vonaton, aki általában nem egyenruhában van, hanem civilben "álruhában" és ellenőrzi, hogy a kalauz rendesen végzi-e a munkáját, és nem lehet-e megveseztegetni.

2013. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4:


Ne kiabálj, főként ha hülyeségeket írsz!

Külön a te kedvedért elővettem a lányom kártyáját, és valahogy sehol se találom, hogy csak kísérővel lenne érvényes!


Ez a szöveg található a hátoldalon:


TÁJÉKOZTATÓ


Ezen hatósági igazolvány közforgalmú személyszállítási utazási kedvezmény igénybevételére jogosít.


Használatakor személyi igazolvány, vagy egyéb személyazonosságot igazoló igazolvány felmutatása megkövetelhető.

A kedvezményre jogosultat kísérő személyt hasonló kedvezmény illeti meg.

Visszaélés esetén az igazolvány bevonható!


Hol van itt, hogy kötelező a kedvezményezettet kísérni?

2013. ápr. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"mert sajnos túl sokan vannak kedvezményezettek"


Mert sajnos túl sok a beteg ember!


Bár már én is elgondolkoztam, hogy nem lett volna-e hazafiasabb, ha az óvodás korú gyerekemet nem kezelésekre hordtam volna, hanem kivittem volna az erdő szélére és lelövöm. A 29 kemoterápia több milliójába került az államnak, és a gyerek még nem fizetett egy fillér TB járulékot sem!

:(

2013. ápr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!