Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek a BKV-nál ez az...

Szerintetek a BKV-nál ez az un. Első ajtós felszállás husszú életű lesz vagy megint elfelejtődik, mint a '90-es évek végén?

Figyelt kérdés

2013. márc. 5. 16:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez még csak a kezdet, hamarosan eljön az idő amikor a buszmegállók zártak lesznek és már oda is csak jeggyel lehet bejutni, mint ahol ez a csávó elaludt a buszra várva..

Ez már bevállt egyes európai országokban. Egyszeri beruházást igényel, viszonylag hamar megtérülési rátával.

http://www.youtube.com/watch?v=NIfVcp55XbE

2013. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%
A mi városunkban 12 éve ez a rendszer van.Tökéletesen működik és mindenki betartja.Csak a Pesti bunkóknak okoz ez gondot és az hogy ne firkálják,piszkísák össze a járműveket.A mi városunkban meg lehet nézni milyen tiszták és mennyire becsülik az emberek az új buszokat(120 ezres vááros).Nekünk érdekes nem...
2013. márc. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
44%
*Nekünk érdekes nem okoz gondot...
2013. márc. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy nem tudom nektek Pestieknek szerintem megteszi a régi 30 éves Ikarus is,az újat úgy is össze barmoljátok pár héten belűl.Szóval nem csodálom hogy nem cseréli le a város vezetés.Felesleges is amíg ott Pesten nem változik az emberek mentalítása...ezt csak mellékesen jegyeztem meg..
2013. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
85%

Nos, én ún. bunkó pestiként valahogy még sosem firkáltam össze a buszt, de biztos én vagyok a kivétel. Velem van a baj.


Az elsőajtózást nem véletlenük terjeszti ki fokozatosan a BKK. Ugyan a rendszer messze nem olyan nehezen kijátszható, mint ott, ahol hagyománya van a vezető általi jegyellenőrzésnek, mégis látványos a fizető utasok arányának a növekedése az összutasszám csökkenése mellett. Ez a rendszer finanszírozhatósága szempontjából akkor is fontos eredmény, ha egy-két járatnál okot is adhat a járatok ritkítására a csökkenő utasszám. De szerencsére a legtöbb járatnál nem ez a helyzet. Bízom benne, hogy kiterjesztik további járatokra is a rendszert, mert ez a fizető utasok érdeke.

2013. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
20%

ma 17:22


Pesten azért nem fejlesztették ki,mert az embereken múllik hogy mennyire becsűletesek.Nálunk is mgtehetné valaki hogy felugrk a hátsó ajton ha nagyon akar,de én mé soha nem láttam ilyet.Tehát pesten ezt hiába vezetik be,mert ugyan úgy marad minden.A busz sofőr nem mer szólni,mert még meglincselik.Típikus pesti viselkedés,hogy szólni nem lehet a sok idegbetegnek.Nálunk is meglehetne ezt csinálni hogy felugrálnak sumákba az emberek,csak itt több becsület szorult az emberekbe,és ha nincs pénzed akkor nem buszozól,ezt itt elfogadják.Vagy ha megcsinálja valaki és szól a söfőr és esetleg még a potyázónak áll feljebb,itt az embrek le rugdossák a buszról.Ez csa pesten megengethető viselkedés,mert itt egyből hívják a rendőrt és a lakosság is úgy áll hozzá a potyázókhoz.

2013. márc. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
21%

ma 17:22



Nem veled van a baj,hanem az ottani mentalítással.Lehet hogy te rendes vagy,de rajtad kívűl van még öbb száz ezer ember aki igénytelen és sz@rik a szabályokra és a környezetére.Addig hiába első ajtós rendszer,ha sokan nem fogják fel hogy ez így van és ész,és ha nincs pénzem akkor nem ülök buszra,mivel z nem ingyen van...úgy ahogy a benzin se és a kenyér se,és a sofőr se ingyen dolgozik.Én az elmúlt 12 évben egyszer nem láttam ilyet nálunk.A fejekbe kell változtatni...

2013. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
65%
Akkor tájékoztatásul: ma már több, mint 100 budapesti buszjáratra csak elöl lehet felszállni. Ezt az utasok túlnyomó többsége tudja és be is tartja. A buszsofőrök pedig többnyire be is tartatják a szabályt.
2013. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
56%, még, még, fikázd még a pestieket! Szorult még beléd frusztráció, éld ki nyudodtan! Valakinél jobbnak kell érezned magad, itt vagyunk 1,7 millióan, állunk rendelkezésedre!
2013. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
87%

Én is beszállok már a vitába.


Bár időm nagy részét Pesten töltöm, de vidéki városban lakom, ami ráadásul megyeszékhely.


Olyan szempontból pont hogy a pesti közlekedés kulturáltabb, hogy ott legalább megvárják míg leszállsz. Nálunk amíg be nem vezették az első ajtós felszállást a sok "becsületes" ember több mint fele jegy nélkül utazott, másrészt a legundorítóbb dolog, hogy amint nyílt az ajtó, az összes öreg mami nyomult felfelé, és még ők voltak felháborodva hogy miért állok az ajtóba...jaaa hogy le akarok szállni? Azt telibe sz@rták.


Volt 1-2 vicces jelenet, mikor ellenőrök felszálltak a végállomáson, még indulás előtt, csak egy pillanatra elővette a karszalagot, rögtön a buszon ülők fele előkapta a jegyét, ami nála volt csak "véletlenül" elfelejtette érvényesíteni, és kupacban álltak a jegykezelő körül.


Plusz a buszokat ugyanúgy tönkreb@sszák a fiatalok, meg kb öregek is, főleg ott ahol elég nagy a sötétbőrű lakosok száma.


És mikor bevezették az első ajtós felszállást, egy jó darabig mindenki hőbörgöt, meg húzta a száját, viszont a sofőr bármikor odaszólt ha valakinek nem volt jegye, bérlete, és legalább egy minimális közlekedési kultúra szorul így az emberekbe....és érdekes módon X idő elteltével mindenki megszokta ezt, senki nem rinyál, hanem automatikusan mutatja a jegyét-bérletét.


Szerintem idővel megszokják ezt az emberek, onnantól meg csak oda kell rájuk kicsit figyelni, és akkor hosszú távú lehet a dolog.

2013. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!