Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 100-as vonal felújításának...

A 100-as vonal felújításának köszönhetően lesz bármiféle pozitív változás a menetrendben?

Figyelt kérdés

Ahogyan én értelmezem, Szajol és Püspökladány közt nagy felújítások mennek. De ez hoz is a közeljövőben bármiféle észlelhető változást? Karcag és 'Ladány közt 2 perccel rövidebb a menetidő... és ennyi? Ahhoz képest a mindenféle hibák és nehézségek, amik az éppen felújítás alatt lévő állomás legelső megérintését követik, tetemesek (felsővezeték-szakadások egymás hegyén-hátán, lassújelek mindenütt, óra hosszás késések). Most még a Szolnokról Záhonyba tartó vonatok is tíz perccel később indulnak egy darabig, szintén a felújításokra hivatkozva.

160-as tempót szeretne a MÁV elérni, ha jól veszem ki a történéseket. De jóformán nincs is olyan mozdonyuk, ami el tudná érni ezt a sebességet, legalábbis ezen a vonalon én még Szilin (jó, oké, meg elvétve egy-két Traxx-en) kívül semmit se láttam.

Szóval itt a MÁV a (nagyon távoli) jövőt tekinti célnak, vagy biztonsági/egyéb szempontokat követ? Nekem alapjáraton nincs bajom a társasággal, szóval nem a tipikus hőbörgő idegbeteg utas vagyok (persze a félórás késéseknek én se örülök), de tényleg érdekel, hogy van-e voltaképpen értelme ennek a nagy munkának.


2013. márc. 14. 17:52
 1/2 anonim ***** válasza:

A cél az, hogy a vonatok 160-nal teperhessenek e szakaszon is. Nyilván egy ilyen rövid szakasz felújítása önmagában nem hoz nagy időmegtakarítást, de ha már Szolnoktól Debrecenig űrsebességgek küldik majd a vonatok, máris más lesz a leányzó fekvése.


Egyelőre persze sem a járművek, sem a biztberek nem alkalmasak a 160-ra, de ez leginkább odő kétdése

2013. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na igen, de mikorra várható bármiféle foganatja a dolognak? A Sziliket szerintem amíg létezik a MÁV, nem fogják selejtezni, mert új gépekre nincs pénz, ha meg lenne, akkor úgyis ráérnének fejlesztgetni szerintem. Egyébként azt hittem, a biztosítóberendezéseket újítják föl pont.
2013. márc. 15. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!