Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek nem kellene...

Szerintetek nem kellene Debrecenben egy metró vonal?

Figyelt kérdés

Debrecenben lakom albérletben mert ott tanulok és nap mint nap utazom a dkv járataival. Az a tapasztalatom,hogy szinte mindig tele vannak a járatok az egész városban pedig több mint 40 féle buszjárat van három trolivonal és egy villamosvonal. Minden járaton sokan vannak,ami kiemelten zsúfolt az pl. a villamos a 10,25,31,32,34,35,36,42,46-os buszjáratok és még sorolhatnánk.

Nem arról van szó,hogy nem férünk meg a felszíni közlekedésben,mert megférünk csak zsúfoltan és arra gondoltam,hogy mi lenne,ha lenne legalább egy metró vonal is?

Persze,ha pénz lenne rá vagy valami pályázat csak akkor.

Nekem van is egy gondolatom én hová tenném:Nagyállomástól a belvároson át az egyetem/klínikákhoz és kivezetném egészen a bevásárlóközpontokig a város nyugati részéig,ez egy hosszú vonal lenne.

De én csak mondtam valamit.

Szerintetek?

Ki mit szól ehhez a véleményemhaz,hogy feltettem itt kérdésként?



2013. márc. 23. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem csak Debrecenbe, hanem minden nagyobb városba! Nem hiszem el, hogy csak Budapesten van 1-2 ami folyamatosan összeszakad, meg van az a kis sárga cucc (bár pesti vagyok, de nem nagyon utaztam még vele).

Miért nem lehet vidéki nagy városokba is villamos, (ahol még nincs) troli, metró?

Sok város már szinte fejlettebb, meg szebb mint a főváros!

Akkor ez miért maradna ki?

2013. márc. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Pénz, pénz, pénz.

Még Pesten se képesek befejezni a 4-es metrót, akkor miből lenne még más városba is?

2013. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A 4-es majdnem kész van Pesten,és jövő ilyenkor már jár.

[link]

2013. márc. 23. 18:18
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

mert nincs rá pénz, pedig én is támogatnám ezt az ötletet mert baromi jól jönne, ugye nem akadályozná annyi busz a forgalmat ár ezzel nincs gond, meg tényleg azoknak lenne jó még akik gyorsabban szeretnének eljutni a város másik felére például mert busszal sokkal több idő, mert ugye lehetnek gondok az utakon meg ugye ha adódna egy hóhelyzet akkor pláne sok késés lenne és a föld alatt nem esik hó.

Már ezért is hasznos lenne de pénz nincs ugyan rá, de ha lenne is tuti azt mondanák hogy csak pénzkidobás meg minek az...

És szerintem más városba is elférne még például Szegeden is hasznos lenne főleg a város központi részén de én még támogatnám azt hogy a külvárosba is elmenjen.

A fővárosba a 4 es metró szerintem még jövő ilyenkor sem lesz kész, ahogy ismerem ezt a helyzetet, de hagyjuk azt.

Én még azt si támogatnám hogy két nagyobb város közt ahol sok a lakosság meg mondjuk akad 1-2 falu akkor oda is egy metróvonalat főleg olyanok számára akik dolgozni mennének vagy iskolába mert szerintem arra is lenne igény és mégis sokkal célszerűbb lenne így a közlekedés is, minthogy busz vagy vonat, én még ezt is támogatnám csak ugye erre baromi sok pénz kéne.

2013. márc. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát igen.egy metróépítés nem egyszerű dolog.

Szerintem csak oda kellene ahol tényleg indokolt.

Amit a kérdésemben feljebb leírtam ott tényleg nem ártana még akkor is,ha sokan azt mondanák,hogy minek.

2013. márc. 23. 18:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nonszensz. Ilyen méretű városokba még a leggazdagabb országok sem építenek metrót. Metrót ott éri meg építeni, ahol egy viszonylag hosszú tengelyen a nap nagy részében legalább 10 000 utas/óra/irány jelentkezik. Ha kiszámoljátok, akkor ez mondjuk csuklós busszal percenkénti indulást jelent úgy, hogy heringjáratok vannak szinte egész nap.
2013. márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Mr20% biztosan támogatná.
2013. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Metró? Ide? NEEM!
2013. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

És mégis honnan lenne utas arra a metróra? A villamosok ma is csak 4 percenként járnak csúcsidőben. Ha ez kevés a.) akár a duplájára is lehetne növelni a követést, b) hosszabb járműveket is be lehet szerezni. Hidd el, bőven elférnétek anélkül is, hogy súlyos százmilliárdokból emmentálivá lyuggatnátok a várost.

Ne essetek bele Budapest hibájába, ahol játékmetró épül olyan útvonalon, ahol a villamosközlekedés értelmesebb szervezésével a 4-es metrónál sokkal színvonalasabb közlekedési megoldásokat lehetett volna alkalmazni.

2013. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem metrót kellene hanem esetleg a villamos vonalat kellene építeni, korszerűsíteni. Igaz hogy a második legnagyobb város Magyarországon. De kb.: 206 ezren laknak itt. Gazdaságilag se érné meg, ha lenne is rá akkor sem, akkor se ha kb.: 450 milliárd forintból meg is valósítanák. Arról nem is szólva hogy egy ilyen vonalat nem csak megépíteni kell, hanem fenn is kell tartani. Még ha lenne rá is fedezet, akkor is lehet csak mínuszba menne. Nem lenne nagy utasforgalma. Budapest lakossága Kb.: 1.8 millió. Debrecen 200 ezer fő körüli.

A Debreceni lakosság mennyi része vesz jegyet? Nyugdíjas, autós.

Itt van egy link Debrecen lakosságáról:

[link]

2013. márc. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!