Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Van olyan város, aminek csak...

Van olyan város, aminek csak 1 metró vonala van? és Melyik a legkisebb város a földön, ahol van metró vonal?

Figyelt kérdés
bocsi hogy 2 kérdést egybeírok, de nem akarok fél órát várni!
2012. jún. 28. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Helsinkiben jelenleg egy metróvonal van, igaz nemsokára lesz még egy.

Azt nem tudom melyik a legkisebb város ahol metró van. :-(

2012. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) megy a zöld kéz!
2012. jún. 28. 15:13
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Köszi.. Egybként érdekes a kérdés, kicsit rákerestem:

[link]

Már csak ki kell találni ezek közül melyik a legkisebb város :-)

2012. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez nagyon érdekes, köszi! :) Ezt biztos fogom bogarászni! :)
2012. jún. 28. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lista alapján egyébként én Lausannera tippelnék, hogy az a legkisebb város ahol van metró.

(Bocs, hogy sokat írok metrómániás vagyok..)

2012. jún. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj, én is imádom a metrót! :D
2012. jún. 28. 16:12
 7/11 delusion ***** válasza:
Bocs hogy beleböfögök a kérdésedbe, de a fentebbi wikis link alapján...tényleg nincs metró Ausztráliában, és Új-Zélandon sem?
2012. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Új-Zélandon jártam már és ott nem volt metró. Ausztráliát nem tudom sajnos, de az egyik barátom mintha azt mondta volna, hogy Sydneyben nincsen metró csak magasvasút.

De wikipedia, szóval nem a legjobb forrás. Csak jobbat nem találtam :-(

2012. júl. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 delusion ***** válasza:
Nem gondoltam volna, pedig simán kinéztem ezekből az országokból, hogy még a "kisebb" városokban is van subway.
2012. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát Új-Zélandról tudok nyilatkozni, ott maximum Auckland ahol lehetne, a többi város elég kicsi. Viszont Auckland elég nagy város (területileg), így szinte mindenki autot használ. Elég jól lehet közlekedni autoval nincsenek olyan nagy dugók,max. csak a belvárosban. A tömegközlekedés szerény, nem sokan használják. Mi mentünk pl. busszal Auckland belvárosából, de egyáltalán nem volt tele. Érdekes egyébként, hogy Új-Zélandon a vonat is elég gyatra, 3 fő vonal van, de pl. Auckland-Wellington vonalon csak napi egy járat van. Az emberek inkább repülnek, minthogy fél napig zötykölödjenek a vonaton. Inkább csak a turisták járnak vonattal, főleg a déli szigeten, mert az a vonatút a világ egyik legszebb útvonala.
2012. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!