Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igénybe tudom venni a 90%os...

Igénybe tudom venni a 90%os tanuló kedvezményt vasúti bérletnél? (többi lent) nagyon fontos és sürgős

Figyelt kérdés
Nyíregyházára járok suliba, a diákigazolványomon Nyírtelek lakcím szerepel, de egy ideig Rakamazon lakok egy rokonomnál családi okok miatt. csak vonattal tudok bejárni, a kedvezményt igénybe tudom-e venni ha van egy ideiglenes rakamazi lakcímkártyám?
2013. márc. 27. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem. Csak a diákigszolványon szereplő lajcím és suli között érvényes.

Amúgy mindenki csináltatna ideiglebes lakcímet és utazgatna 90%-kal.

2013. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be Rakamazra és csináltass új diákot - addig is diákjeggyel tudsz utazni.
2013. márc. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha bejelentkezek Rakamazra azzal veszítek valamit? (pl szüleim valami kedvezményt, segélyt) megéri ez nekem?
2013. márc. 27. 22:47
 4/9 anonim válasza:
Én a nyáron költöztem el, bejelentkeztem és persze van új lakcímkártyám is, de diákom még mindig nincs. Mind a (Tisza) Volán, mind a MÁV pénztáránál azt mondtam, hogy még nincs kész az új diákom, de itt a lakcímkártya, és ezt el is fogadták. A MÁV kiállított egy igazolást, a volán pedig adott egy bérletváltó kártyát, így a többi alkalommal már elég ezeket odaadnom és simán kiadják a bérletet.
2013. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
de az nem ideiglenes lakcímkártya, de azért megpróbálom azzal is. meg most tudtam meg hogy 16 év alatt hivatalosan el se költözhetek a szüleimtől tehát nem tudom mi legyen, minden nap jegyet venni egy kicsit sok
2013. márc. 29. 05:23
 6/9 anonim ***** válasza:
Ideiglenes lakcímet létesíthetsz Rakamazon, úgy, hogy közben a nyirteleki címed is megtartod, aztán új diákot kell csináltatni, addig is kérni kell diákigazolvány helyett igazolást a MÁV-tól, érdeklődj a MÁVDIREKTnél: 06 40 494949
2013. márc. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ideiglenes lakcímre is csinálhatok diákot?
2013. márc. 30. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de ehhez meg kellene kérdezni elsősorban az iskoládat, és ha ők nem tudják, akkor az önkormányzatot vagy az Oktatási Hivatalt, remélem sikerrel jársz :) viszont sajnos most jön a húsvéthétvége és nemnagyon lesz sehol sem ügyfélszolgálat
2013. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Önnek lehetősége van eldönteni, hogy az állandó, vagy az ideiglenes lakcímére vonatkozóan kéri kiállítatni a diákigazolványt. Nagyon fontos, hogy az Ön által kiválasztott lakcím szerepeljen az országos lakcímnyilvántartó adatbázisban

na ezek szerint lehet, köszönöm a válaszokat

2013. ápr. 1. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!