Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet az, hogy ma az...

Hogy lehet az, hogy ma az egyik Szombathely-Pécs sebesvonaton végig GySEV-es kalauz kezelte a jegyeket, mikor neki Zalaszentivánon le kellett volna szállnia?

Figyelt kérdés
Mivel a GySEV délkeleten csak Zalaszentivánig van, onnan tovább a MÁV az üzemeltető. Nagyon meglepődtem, mikor "csekély" 130 km-re a fent említett állomástól egy zöld egyenruhás kalauzt látok leszállni a vonatról.
2013. ápr. 13. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyan alkalmak amikor a másik társaság alkalmazottját megkérik hogy segítsen be nekik is. Ha csak leszállni láttad akkor elképzelhető hogy csak utazott odáig, gondolom arrafelé lakik, vagy más dolga volt. De ha láttad hogy kezelte a jegyeket akkor valószínű hogy helyettesített.

Láttam már ilyet, mert ahol más az üzemeltető de van ilyen csatlakozás ahol átveszik a műszakot ők alapból ilyen "szövetségesek" és szükség esetén adnak kölcsön embert ha úgy adódna.

2013. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem csak láttam, felszálló utas voltam, egyedül volt és ő ellenőrizte a jegyeket.
2013. ápr. 13. 19:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja, és a leszállását úgy értettem, hogy csak a leugrott egy fél percre, aztán szállt is vissza.
2013. ápr. 13. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV-Start és a GYSEV társvasutak, tehát előfordulnak ilyen együttműködések :) néha a GYSEV vonataiban Startos kocsik futnak, néha fordítva. Van amikor a MÁV-os személytzet helyett GYSEV-es jön, de van amikor a Start segít be. Ezek egy része tervezetten így van, máskor csak az aktuális helyzetben döntenek így valami miatt
2013. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!